Вільне життя

Секрети селери

Щоб отримати високий урожай гарних великих коренеплодів, необхідно знати деякі тонкощі агротехніки цієї культури.


Селера має надто довгий вегетаційний період — до 200 днів. Тому вирощувати її треба тільки розсадним способом.

Оскільки її насіння через високий уміст ефірних олій проростає дуже повільно, воно потребує передпосівної обробки. Засипавши у полотняний мішечок, його занурюють на добу у воду, міняючи її кожні 5—6 годин.

Отримати дружні і сильні сходи можна також, якщо вдатися до стратифікації. Висіяне насіння майже не присипають грунтом, інакше може не прорости.

Після появи сходів стаканчики виставляють під лампи денного світла. Температуру при цьому підтримують у межах 20°С. Поливають тендітні паростки дуже акуратно, грунт має бути помірно вологим. Усе це дає змогу уникнути захворювання чорною ніжкою. У середині березня проводять перевалку розсади в більші горщечки (діаметром 8—10 см). За два тижні до висадження у грунт розсаду виставляють на відкритий простір для загартування.

На грядку рослини переносять із 1-го по 10 травня за схемою 40×35 см. Вибирають добре освітлене місце, позаяк за нестачі сонця коренеплоди не виростуть великими. Грунт має бути родючий, за необхідності провапнований (на кислому селера не росте). У ямку додають перегній, мінеральні добрива, попіл. Усе добре перемішують, поливають (по 1 л на ямку).

Підживлюють з інтервалом 10—14 днів. Перші два місяці — комплексним добривом з переважанням азоту, чергуючи органіку й мінеральну поживу. Із середини липня і до кінця серпня застосовують фосфорно-калійні підживлення. Селера — дуже вологолюбна рослина, в посушливий період її поливають щодня.

М. ЗЕЛЕНСЬКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини