Вільне життя

Спритні комбінації Путінового кума

Обійдемося без вугілля російського, не беремо його в сепаратистів, бо за гроші, які ми б їм заплатили, вони купували б зброю та військову техніку для війни з нами ж. Купуємо його аж у Південно-Африканській республіці. Про це вже повідомили ЗМІ, це вже знають усі.


А «Українська правда» провела журналістське розслідування, і тепер те, в чому нас начебто цілком переконали, видається доволі сумнівним. «Розкопали» такі факти. Одна з українських теплоелектростанцій отримувала вугілля взагалі без супровідної документації. Куди вона поділася: в Африці, що не видають її? Далі — важливий супровідний документ — декларація вже є, зате вигулькнула на світ Божий інша чудасія. Згідно з цією декларацією компанія Arida Global Limited доправляла нам 76 тисяч тонн вугілля, яке закупила в ПАР, довезла його до Чорного моря, але далі потрапило воно не в українські порти, а чомусь у російські. І вже від того нашого знавіснілого сусіда поїхало воно до нас. Але при цьому компетентні люди стверджують, що російські порти на Чорному морі тривалий час узагалі не приймають вугілля, а мовити те, що розмитнюють його на воді при розвантаженні на баржі може тільки дуже наївна людина.

Та вугілля наші електростанції отримують. То звідки ж воно, якщо з тим африканським справа сумнівна? Автори розслідування пояснюють ситуацію так. Паливо, видобуте на окупованій території Донбасу, вивозять не дуже далеко — на станцію Гуково в Росію. А звідти воно ж, але вже під виглядом африканського, нерідко без усяких супровідних документів через пункт переходу кордону Соловей-Тополі в Харківській області потрапляє до нас. І оплата за нього дістається тим же сепаратистам, і використовують вони наші гроші на закупівлю зброї та військової техніки для війни з нами. Чого хотіла українська сторона уникнути, на те «напоролася».

Можна було б сумніватися, що стан справ саме такий. Невже в афері бере участь найвища російська влада, адже на нижчому рівні таке не провернути? Але сумніви зникають, коли довідуємося, що за оборудкою стоїть не хто-небудь, а кум Путіна Віктор Медведчук. То чому б і найвища російська влада цуралася такої афери. Хіба кум куму не допоможе?

М. АНТОНЮК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини