Вільне життя

Стоп поліо: вакцинація закінчилася

В Україні завершилася додаткова імунізація населення від поліомієліту. Тривала вона три тури й охопила дітей віком від двох місяців до 10 років. На підтримку масовій хвилі вакцинації виступила масштабна соціальна реклама, слоган якої «Ліків від поліо не існує» не на жарт налякав тисячі батьків. Як наслідок, у період із жовтня по лютий на Тернопільщині провакцинували близько 150 тисяч дітей.

Перший та другий тури імунізації охопили дітей віком від двох місяців до п’яти років. А в третьому вакцинували дітей до 10 років. Загалом вакцинація від поліомієліту входить до календаря профілактичних щеплень, але теперішня масова імунізація була спровокована зафіксованими (виявленими) двома випадками захворювання на поліомієліт у Закарпатській області. Як повідомили в Держсанепідслужбі Тернопільської області заходи з вакцинації необхідні для того, щоб швидко зупинити спалах поліомієліту (циркуляцію поліовірусу), запобігти новим випадкам захворювання та підвищити імунітет населення за максимально короткий період.

Як зазначила завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Марія Миколаївна Павельєва, Тернопільська область протягом усього періоду додаткової імунізації була повністю забезпечена вакциною. Кожен район отримував її відповідно до кількості дітей, котрі підлягають вакцинації.

Поліомієліт — не нове захворювання. Ще донедавна Україна входила до числа країн без вірусу поліо. У 90-х роках було проведено кілька раундів масової вакцинації і, як наслідок, тривалий час випадків захворювання в нас не траплялось. Але протягом останніх років показники охоплення вакцинацією значно знизилися, тому вірус поліо знову повернувся у країну.

Проте декотрі батьки побоюються незапланованої вакцинації. Чимало скаржиться на відсутність інформації про походження вакцини та її можливу побічну дію.

— Нашому синочкові рік і вісім місяців, ми зробили ін’єкцію від поліомієліту, — каже тернополянка Оксана Микитин. — На щастя, жодної реакції в дитини не спостерігалося. Кожна вакцинація — це як виклик. І ніхто не дасть гарантії, що вона мине без ускладнень. До того ж майже жодної інформації в поліклініці нам не надавали. Сказали лише, що вакцина дуже добра, із Франції.

Нагадаємо, що поліомієліт вважається невиліковним захворюванням, яке уражає нервову систему та призводить до паралічу. Вірус поліо дуже заразний. Зазвичай передається через брудні руки до рота, а після цього розмножується в кишківнику. Хвороба може переноситись іграшками, побутовими предметами, що контактували з калом або слиною хворого. Також вірус може заражати воду і їжу, якщо люди не миють руки.

Ірина ПИСКУР,
студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини