Вільне життя

Студентська «швидка» — у десятці кращих

Конкурси бригад екстреної медичної допомоги впевнено увійшли в життя українських медиків з 2006 року. Піонерами стали львів’яни, зокрема тамтешній центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. У рамках транскордонної співпраці він отримав грант, організував за ці кошти п’ять пунктів екстреної медичної допомоги на міжнародних автошляхах Львівщини, оснастивши їх новими каретами «швидкої», спеціально навченим персоналом у нових уніформах. Заодно зорганізували три літніх чемпіонати бригад «швидкої» під назвою, що вже стала брендовою: «Галицькі медичні ралі».

Через два роки на базі навчально-оздоровчого комплексу нашого університету «Червона калина» такий же чемпіонат організували в Тернополі. Спробували — й вдалося. Закортіло ще — і другий зорганізували 2010 року. А відтак такі змагання провели у Кам’янці-Подільському, Рівному та Києві.

Згодом відбулася Революція Гідності, на сході країни почалася Антитерористична операція. Якось було не до конкурсів. Перехідний прапор чемпіонату із чоловічком, який біжить рятувати життя людини, перекочував ще 2013 року до Харкова.

І знову львів’яни випередили всіх. Незважаючи на організаційні пертурбації, Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф під керівництвом Юрія Пацюка зініціював проведення першого зимового Всеукраїнського чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю «Галицькі медичні ралі–2016». Змагання відбулися у Сколівському районі Львівської області на спортивній базі «Тисовець». Конкурсу передувала науково-практична конференція за участю міжнародних спеціалістів «Екстрена медична допомога постраждалим при надзвичайних ситуаціях із високим ступенем загрози». Мав нагоду виступити на ній і я з питань організації та надання екстреної медичної допомоги «швидкою» при масових випадках.

У цьому конкурсі взяла участь і команда студентів Тернопільського державного медуніверситету ім. І. Горбачевського. До неї увійшли студентка IV курсу Богдана Перевізник, третьокурсники Денис Косарський та Ігор Бигар і другокурсниця Анастасія Гудима. Усі вони є інструкторами Всеукраїнської ради реанімації з домедичної допомоги. Тобто в них є базовий рівень з екстреної медичної допомоги і працювати з ними було значно легше.

Знайшли карету «швидкої» і пальне для неї, пошили нову уніформу, відпрацювали базові протоколи з екстреної медичної допомоги з наголосом на первинне та вторинне обстеження, розподілили ролі між членами бригади. Завдяки створеному в університеті міжкафедральному тренінговому центру, більшість практичних навичок, які вимагаються від медика «швидкої», були відпрацьовані в режимі реального часу, що суттєво допомогло під час чемпіонату.

Відповідно до конкурсної програми всі команди пройшли 11 завдань — імітованих екстрених та надзвичайних ситуацій, що є найбільш типовими в повсякденному житті. Ще під час реєстрації до студентської команди інші учасники ставилися якось несерйозно, проте коли після першого конкурсу команда показала високий результат, і її заповажали. Загалом усі поставлені перед нею завдання команда виконала та увійшла до десятки кращих бригад «швидкої» України.

У загальному рейтингу перше місце посіла команда з м. Каунас (Литва), друге — команда з Кракова (Польща), третє — команда Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Зрозуміло, що конкурс — це не зовсім реальне життя. Проте наша команда має добрий потенціал, тому готуємося до наступних стартів. Що ще вніс чемпіонат у життя Тернопільського медуніверситету? Під час розмови на «Галицьких медичних ралі-2016» з начальником управління надзвичайної медицини МОЗ України Тетяною Тімошенко виникла ідея зробити пілотний проект і на базі навчально-оздоровчого комплексу ТДМУ «Червона калина» зорганізувати короткотермінові цикли тематичного вдосконалення для «швидкої» щодо догоспітальної допомоги при травмі та інших невідкладних станах. Думаємо, що завдяки цьому тематичному вдосконаленню упродовж теплої пори року можна буде охопити практично всі виїзні бригади «швидкої» Тернопільщини й ми станемо більш захищеними. А що нам потрібно ще?

Арсен ГУДИМА,
завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського медуніверситету.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини