Вільне життя

Суд у справі Карпюка і Клиха відклали – свідків захисту так і не допитали

Про це повідомляють “Грані.ру“, посилаючись на прес-секретаря Верховного суду Чечні Індарбека Каїмова.

Відзначається, що судове засідання мало відбуватися два дні – 14 і 15 березня. Планувався допит свідків захисту.

Спеціально для цього в якості свідків на суд з України прибули 72-річна мама Клиха і його двоюрідний брат, а також двоє рідних братів Карпюка і українська правозахисниця Марія Томак. Нова дата судового засідання поки не відома.

Судді, за словами адвокатів, виписаний курс лікування на місяць.

24 лютого адвокати подали скаргу на постанову про обрання запобіжного заходу. Але дата розгляду апеляції так і не була призначена.

“Це зроблено для того, щоб свідки, яких ми ледве витягли з України, не були допитані в суді”, – зазначив адвокат Карпюка Доку Іцлаєв.

Як відомо, російські прокурори звинувачують Карпюка та Клиха у вбивстві 30 військовослужбовців і замах на життя ще 15 солдат, які вони нібито вчинили в складі загону “Вікінг” з 31 грудня 1994 по 5 січня 1995 року в Грозному.

Обом підсудним ставиться у провину участь і в другій чеченській війні.

18 січня Клиха направили на психіатричну експертизу. Юрист Дубровіна відзначала, що після арешту в результаті тортур і знущань у її підзахисного почалися нервові зриви.

Якби Клиха визнали психічно хворим, то його справа була б виділена в окреме провадження, а його самого направили б на примусове лікування. При цьому свідчення політув’язненого було б поставлено під сумнів. Однак експертиза, що проводилося амбулаторно в одній з грозненських лікарень, визнала Клиха психічно здоровим.

Фото з вільних джерел

Джерело: Українська правда

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини