Вільне життя

Сію у вермикуліт

Насіння перцю на розсаду я сію у вермикуліт. Засипаю його в невеликі пластикові стаканчики, які кладу в лотки і для набухання обов’язково поливаю розчином фітоспорину (1 ст. л. на стаканчик).

Якщо посіяти в сухий вермикуліт, а потім полити, то сходи піднімуть на поверхню оболонки насіння, від яких потім дуже важко позбавити сім’ядольні листочки. Садити треба на глибину не більше 2 см і не менше 1 см. Потім закриваю лотки плівкою і ставлю їх у тепле місце. Щодня відкриваю плівку для провітрювання. Сходи з’являються на четвертий-п’ятий день. При появі хоча б одного паростка лотки відразу ж ставлю на світло. Поливаю кожного дня теплою відстояною водою по чайній ложці на стаканчик.

Два рази на тиждень — фітоспорином (на 3-літрову банку води — 1 ч. л. розчину). У вермикуліті надземна частина рослин розвивається повільно, а коренева система росте дуже швидко, і незабаром корінці повністю обплітають грудку вермикуліту. У фазі 2—3 справжніх листочків пересаджую рослини з маленьких стаканчиків у великі півлітрові стакани із сумішшю землі і вермикуліту. Треба мати на увазі, що розсаду не можна висаджувати на постійне місце з плодами, що зав’язалися, бо її ріст загальмується.

С. ВІНЯРЧУК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини