Вільне життя

Таке лідерство…

У Росії на страту ввели мораторій. Цивілізовані країни, серед яких і колишні республіки СРСР, взагалі не знають такої міри покарання, а в нашого північного сусіда вона ніби не існує, та будь-якої миті тимчасову заборону можна зняти. Але й тепер, при мораторії, для багатьох людей судовий вирок фактично означає смерть.


А вироків там виносять — нівроку! В’язнів у Росії більше, ніж у будь-якій іншій країні. РФ у цьому, як любили повторювати за радянських часів, «впєрєді планєти всєй». Із кожних ста тисяч населення 467,1 особи сидять. Такі дані містяться в статистичному звіті Ради Європи за 2014 рік. Через злидні нарід і краде, і п’є, а сп’яну казна-що чинить. Серед засуджених убивці й ті, хто намагався вкоротити ближньому віку, становлять 27,1 відсотка. За цим показником РФ — на другому місці в світі. Постійні війни, які Росія веде то тут, то там, також є причиною пиятики, а відтак і злочинів. Хоч тепер злодюги та інші нечестивці мають альтернативу. Іноді кандидат на в’язня отримує пропозицію: або сидіти, або «добровільно» їхати воювати на Донбас.

Вважаю, що чоловік у цій ситуації має над чим помізкувати. З війни можна й не повернутися живим. Але з російської колонії — також. У 2013 році померло 4200 ув’язнених (серед них був 461 самогубець). Цей показник удвічі вищий за середньоєвропейський, так і тут наш сусід, можна сказати, на передових позиціях у світі.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини