Вільне життя

Такий любий путінський банк…

Як і багато всяких об’єктів господарювання, російський «ВЕБ-банк» внесений до санкційного списку США. В нас діє його дочірнє підприємство «Промінвестбанк». І воно теж внесене… До тих щасливців, кому Національний банк України, яким керує Валерія Гонтарева, виділив кошти на рефінансування. «Скромненьку» таку суму — 200 мільйонів гривень. 

Отож маємо такий розклад: США накладає санкції на той «ВЕБ» через агресію Росії проти України. А Україна допомагає «дочці» того самого «ВЕБ-банку», аби вона міцно стала на ноги. То чи варто Сполученим Штатам, іншим державам нас підтримувати, якщо нашим «рідним» високопосадовцям доля держави «до лампочки»?

Обурливий учинок викликав неабиякий резонанс. «Гонтарева пачками закриває українські банки, які можна було врятувати і дати їм можливість працювати. У той же час вона вважає, що путінські банки, як і всі російські, — це священні корови, яких не варто чіпати», — каже народний депутат Вадим Денисенко. Економічний експерт Олексій Комаха пояснює дивовижну щедрість Гонтаревої тим, що колишня її фірма ICU вигідно торгує з російськими фінансовими установами й має від того великі бариші. Фахівці звертають увагу на те, що дочірні підприємства російських банків вільно скуповують в Україні валюту й переказують її материнським структурам, тобто в РФ. А раз так, то долар у нас навряд чи колись перестане зростати. Та й «Промінвестбанк», найімовірніше, ніколи тих 200 мільйонів гривень не поверне.

Одне слово, путінська фінансова система в Україні має таку підтримку від нашого Нацбанку, яка українській – і не снилася.

Христина ЄРМАКОВА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини