Вільне життя

Тернопіль — Батумі: співпраця триває

Міста-побратими Тернопіль і столиця Автономної Республіки Аджарія Батумі поглиблюють співпрацю. Тернопільська делегація, що днями перебувала в Батумі з офіційним візитом, зустрілась із міністром освіти, культури та спорту Аджарії Георгієм Тавамашвілі, очільником комісії з питань освіти, науки, культури та спорту Верховної ради Аджарської автономної республіки Георгієм Масалкіним та керівництвом Батумського державного університету ім. Шота Руставелі.


Заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра від влади й громади нашого міста висловив щиру подяку представникам Аджарії за теплий прийом та медичну й психологічну реабілітації наших воїнів, які постраждали в зоні АТО.

У рамках візиту підписали меморандум про співпрацю в сфері молодіжної політики та спорту. Згідно з ним уже цьогоріч відбудеться обмін щонайменше трьома делегаціями між містами-побратимами у сфері спорту. Наші спортсмени візьмуть участь у навчально-тренувальних зборах.

Під час зустрічі також обговорили деталі взаємодії з вишами Тернополя. Цьогоріч наші студенти, лідери студентського самоврядування матимуть можливість взяти участь у літніх школах Батумського державного університету. Запланований і обмін лекціями. У нас їх читатимуть професори з Аджарії вже з початку березня, а до Батумі поїдуть наші науковці.

Делегації обговорили організацію низки мистецьких і культурних проектів, спільних наукових форумів. Також тернополяни поклали квіти до погруддя Лесі Українки в Батумі. А ще Леонід Бицюра отримав звання «Почесний громадянин Батумі». До речі, це перший тернополянин, котрий удостоєний такої відзнаки. Вручаючи її Леоніду Олексійовичу, мер Батумі Георгій Єрмаков наголосив на важливості його особистого внеску в розвиток грузинсько-українських відносин, що зародилися ще в 2007-му.

Нагадаємо, що 2011 року було підписано угоду про партнерство між містами, а в 2014-му — про співробітництво між Тернопільщиною та Аджарією. Документи передбачають культурну, економічну, адміністративну співпрацю.

Мирослав САЛКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини