Вільне життя

Українцям збільшать тривалість відпустки

У новому Трудовому кодексі, який Верховна Рада України повинна прийняти вже у квітні, до155 статті кодексу хочуть внести поправку, яка дозволить працівникам робити перерву в найспекотніші години літнього періоду. Іншими словами, вводиться традиційна для Південної Європи сієста, коли всі установи закриваються на перерву з 14 до 16-17 години. 

Про це заявив міністр соціальної політики Павло Розенко, передають Вісті.

Крім того, пропонується збільшити відпустку для українців до 28 днів. Зараз її тривалість становить 24 дні.

Випробувальний термін для багатьох професій скоротять до одного місяця замість існуючих трьох. До того ж в документі прописують право співробітників відмовитися від виконання своїх обов’язків, якщо їм не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують її не в повному обсязі.

Згідно з новим Трудовим кодексом, роботодавці повинні будуть не просто відмовляти кандидату в прийомі на роботу, а письмово обґрунтувати свою відмову. Причому цей документ можна буде використовувати в суді.

Також представники Мінсоцполітики стали на бік працівників і внесли поправку, яка забороняє звільняти матерів, у яких є діти до шести років. Крім того, хочуть заборонити звільняти одиноких матерів і батьків.

Серед негативних змін для українців — тепер не можна буде безперервно перебувати на лікарняному чотири місяці, оскільки цей термін буде скорочено до двох.

Крім того, якщо зараз втратити робоче місце можна тільки через пияцтво, прогули або розкрадання, то за новим кодексом можуть звільнити за розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки та ухилення від медогляду або профілактичних щеплень.

Також новим Кодексом вводиться таке поняття, як робота на дому. Вона має оплачуватися точно так само, як і в офісі, а за несвоєчасно виплачену зарплату роботодавці повинні будуть платити пеню, однак її розміри поки що не уточнюються.

Фото з вільних джерел

Джерело: Експрес

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини