Вільне життя

«У країні, як у косметичному салоні»

Так у загальному охарактеризував реформи, що проводяться в державі голова ТОГО «Інститут права» Іван Парубій на засіданні круглого столу «Реформа правоохоронної системи: чому не вдається подолати корупцію».


Серед питань, які обговорювалися, — причини зростання в Україні рівня злочинності; громадський контроль за діяльністю правоохоронних органів: міф чи реальність; чи знищить корупцію підвищення заробітних плат правоохоронців; спецоперація НАБУ на Тернопільщині: чутки й результати; як підвищити рівень довіри суспільства до правоохоронних органів.

За словами депутата Тернопільської обласної ради, голови громадської ради при Тернопільській ОДА, голови ТОГО «Спілка власників землі» Лариси Римар, у нас з’явилися лише перші паростки реформування у правоохоронній системі, які потребують нашої підтримки. Разом із цим має бути громадський контроль за роботою правоохоронців.

Як зауважила юрист Ольга Мазаєва, в комісіях з переатестації працівників міліції лише по одному-два представники громадськості, решта — правоохоронці. Тож, на її переконання, об’єктивний підхід до кандидатів не завжди є. Щодо прокуратури, то на її реформування надій було багато, але реформа закінчилася не розпочавшись. Майже те ж саме можна сказати про судову систему. «Без зміни дев’яти тисяч суддів не зміниться нічого», — підсумувала вона. Однією із причин, через які в правоохоронній системі позитивні зміни швидко не відбуваються, як зазначили учасники круглого столу, — її надмірна заполітизованість.

В обговоренні проблеми взяли участь голова представництва ГО «Антикорупційний комітет Майдану» в області Роман Марценишин, депутат Тернопільської міської ради Любомир Балук, голова ТОГО «Захист прав споживачів» Володимир Воронін, адвокати Ігор Пономаренко та Оксана Лисенко, громадські активісти.

Засідання відбулося у рамках проекту «Громадський контроль за використанням бюджетних коштів — пріоритет у боротьбі з корупцією», який впроваджується у нашій області за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні в рамках грантового конкурсу «Боротися з корупцією, будувати прозорість!»

Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини