Вільне життя

У медичному ніколи не прикривали негідних вчинків студентів

Зловмисники обов’язково мають бути покарані, проте через чужий вчинок не повинні страждати невинні люди. Таким був визначальний акцент у розмові ректора Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Михайла Корди із журналістами.

Головним приводом до зустрічі керівництва вишу із представниками місцевих ЗМІ стала подія майже двомісячної давності. Нагадаємо, що тоді на квартирі в іноземців-студентів ТДМУ імені І. Я. Горбачевського поліцейські знайшли двох школярок з Івано-Франківська. Дівчата з неблагополучних сімей подорожували до Полтави, проте під час перебування у нашому місті вирішили «погостювати» в арабів. Випадок викликав неабиякий суспільний резонанс і хвилю обурення. У деяких тернопільських виданнях з’явилася інформація, що дітей гвалтували та тримали в рабстві.

Пізніше правоохоронці зазначили: школярки зізналися, що до інтимних стосунків з іноземцями їх не змушували, а одна з мам навіть написала заяву, що жодних претензій до студентів не має. Попри нові деталі цієї справи, журналісти так і не спростували опубліковану недостовірну інформацію, де серед іншого було вказано, що «керівництво обласної поліції та ректорат Тернопільського державного медичного університету всіма силами намагаються приховати подробиці наруги арабів над двома українськими неповнолітніми дівчатками». В Інтернеті досі можна натрапити і на фото нібито двох злочинців.

Наявність у ЗМІ перекручених фактів, а також заяви представників націоналістичних організацій, спонукали керівництво закладу до того, аби вкотре оприлюднити позицію вишу щодо цієї ситуації.
— Університет категорично проти такої поведінки цих студентів. Якщо їхня вина буде доведена, я кажу «якщо», тому що триває слідство і без суду я наразі не можу звинувачувати людину, вони повинні відповідати якнайстрогіше відповідно до чинного законодавства України. Виш не прикривав і не прикриватиме ніяких проступків своїх студентів, — заявляє Михайло Корда.

Крім того, ректор пояснює, що колектив університету всіляко сприяв слідству й поліції у випадку з арабами:

— Коли нам про це доповіли, ми негайно зібрали відповідну комісію. А також одразу ж взяли пояснення у самих студентів, у всьому сприяли поліції та СБУ. Тобто декан неодноразово зустрічався зі слідчими, надавав всі потрібні документи.

Особливо нелегко тепер доводиться студенту, чиїми світлинами проілюстрували матеріали про двох арабів, адже на фото, як виявилося, — одна і та ж сама людина. У скандал із школярками юнака помилково «втягнуло»… схоже із фігурантом справи прізвище. За словами ректора, хлопець на фото — з іракської інтелігентної сім’ї, добре навчається, є старостою потоку. Проте той факт, що його світлина разом з матеріалом зі звинуваченням у педофілії облетіла півкраїни, доводить його до сліз. Студент боїться навіть виходити на вулицю.

Самих же винуватців зв’язку з малолітніми дівчатами з університету відрахували. Як зазначають у головному управлінні Національної поліції в Тернопільській області, відомо, що один із студентів під час канікул покинув Україну, коли ще не мав статусу підозрюваного, а другий переховується на території країни. Якщо правоохоронці їх не знайдуть, то оголосять у розшук, будуть проводити екстрадиційні заходи. Проте запевняють, що ситуація під контролем й іноземці відповідатимуть за вчинене. Одного із них підозрюють у розбещенні неповнолітніх, другого — у вступі у статевий контакт з особою, яка не досягла статевої зрілості.

Ще одним фактом, що погіршив ставлення місцевих до іноземних студентів, стало оприлюднення у ЗМІ фото підопічних вишу, на якому вони позували біля трупа. Михайло Корда заявляє — після цього випадку була проведена серйозна розмова із працівниками кафедри анатомії людини, викладач, під час заняття якого це трапилося, отримав серйозне попередження, а студенти — суворі догани. До того ж спудеї публічно вибачилися за свій вчинок.

Водночас очільник ТДМУ імені І. Я. Горбачевського Михайло Корда наголошує: окрім вищезазначених негативних винятків, серед півтори тисячі іноземців в університеті є немало прекрасних студентів, відмінників. Вони зробили багато добра як для свого вишу, так і міста загалом — хлопці та дівчата збирають гроші на АТО, ліплять вареники для військових, відвідують мешканців дитбудинку «Малятко» та геріатричного пансіонату в Петриках, допомагають у благодійному фонді «Карітас».

Проте тепер після кількох хвиль обурення і особливо нещодавнього маршу Честі, який пройшов і під студентським гуртожитком, ці молоді люди налякані, пригнічені та стурбовані. Адже, кажуть, ніяких українських законів ніколи не порушували.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини