Вільне життя

У Технічному коледжі відзначили 70-ту річницю ліквідації УГКЦ

Вечір-спомин «Блаженні, переслідувані за правду…», приурочений 70-річчю ліквідації УГКЦ, провели в Технічному коледжі ТНТУ ім. І. Пулюя. До участі запросили представників духовенства, молодих науковців, пластунів.

Вони виступили з доповідями про стан греко-католицької церкви та її розвиток у підпіллі, важкі часи після Львівського псевдособору 1946 року, а також незмінний курс священиків УГКЦ на патріотичне виховання молодого покоління українців. Також на вечорі виступили студенти і викладачі Технічного коледжу, у виконанні яких прозвучали духовні та світські твори.

Про роль греко-католицького духовенства у національно-релігійному вихованні молоді Галичини присутнім розповів отець Юстиніан Городечний (ЧБМ), редактор газети «Вісник Святого Франциска», синкел у справах монашества Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ. Фрагмент документального фільму про сталінські репресії проти УГКЦ і ліквідацію церкви репресивними органами підготували студенти-історики ТНПУ ім. В. Гнатюка Тетяна Тимчак і Василь Ковбаса під керівництвом доктора історичних наук, професора стародавньої та середньовічної історії Елли Бистрицької. Про видатні постаті греко-католицької церви, зокрема — про Андрея Шептицького і його вклад у розвиток духовності українського народу розповіла бібліотекар бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля» Оксана Лехіцька. Тему молоді і церкви та мирянських молодіжних організацій у своїх виступах розкрили члени Товариства українських студентів-католиків «Обнова» і пластуни, а також капелан Національної скаутської організації «Пласт» отець Ярослав Шевчук.

Завершили захід церковний гімном «Боже Великий, Єдиний!»

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини