Вільне життя

У Чорткові відбулася творча зустріч із Андрієм Базалінським

У бібліотеці Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського відбулось засідання літературно-мистецької вітальні «Діалог». Гостем став поет, краєзнавець Андрій Базалінський.

Изображение 090Андрій Всеволодович студіював на факультеті іноземних мов Львівського державного університету імені Івана Франка. Працював учителем англійської мови в місті Чорткові. У бібліотеці є унікальна книга «Записки наукового товариства імені Т. Шевченка», подарована автором. Один розділ цього видання «Шевченко і Кирило-Мефодіївське братство» з англійської переклав Андрій Базалінський.

Вже багато років він вивчає історію рідного села Білої та міста Чорткова, але з найбільшим захопленням віддається поетичній творчості. На зустрічі звучали сонети поета у виконанні студентів. Емоційно і зворушливо звучали вірші у виконанні самого поета про закатованих в Чортківській тюрмі. Студенти поглибили свої знання з історії рідного краю, дізнались багато цікавих фактів про боротьбу українських патріотів за свою незалежність.

Неповторним дотиком до душі кожного стали пісні «Реквієм», «Червоні коралі», «Гімназійний гімн», «Духовний гімн» на слова гостя (музика Оксани Морозюк та Олега Шумиловича).

На завершення зустрічі автор подарував бібліотеці свої поетичні доробки та книгу «У переддвер’ї Христа», видану з нагоди 20-літнього ювілею церкви Непорочного Зачаття м. Чорткова.

Ірина КОБЗАР,

завідувач бібліотеки Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. О. Барвінського.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини