Вільне життя

Фірсов про позбавлення мандата: Замовниками були Березенко, Кононенко і Грановський

Народний депутат Єгор Фірсов в ефірі Громадського прокоментував своє голосування за позбавлення мандату на з’їзді партії «Блоку Петра Порошенка». 

Депутат вважає, що наразі не існує процедури позбавлення мандату.

«Конституція вказує, що повинна визначатися процедура (позбавлення мандату народного депутата — ред.) з прийняттям відповідного закону, закону про так званий імперативний мандат. Такого закону немає, який би визначав процедуру позбавлення мандату і в цьому існує деяка складність. Другий момент це сам спосіб: якби був відкритий з’їзд, куди б запросили усіх делегатів, запросили депутатів фракції, відкрито під камерами. Якщо є проблеми давайте приймати рішення на основі закону», — сказав депутат.

При цьому, Фірсов заявив, що спосіб, у який його позбавили мандату на з’їзді викликає багато запитань. Він додав, що «замовниками» позбавлення мандата депутата були Березенко, Кононенко і Грановський.

«Сам цей формат — закритися швидко на з’їзді і прийняти якесь рішення абсурдне — це неправильно. Більш того, на фракції не було дискусії треба приймати це рішення чи ні, у фракції взагалі не питали, у фракції є тверезо мислячі люди, а замовниками саме цієї історії, на моє переконання, були Березенко, Кононенко і Грановський, які контролювали партію, у яких є інструменти, і які й прийняли таке абсурдне рішення», — сказав Фірсов.

«Якщо говорити про юридичні моменти, то мені хотілося б, щоб про це говорили явні спеціалісти, які можливо навіть були авторами цієї Конституції, щоб не вийшло так, що я захищаю в цьому плані сам себе», — додав депутат.

Він зазначив, що почав відкрито висловлювати незгоду з політикою Адміністрації президента та позицією фракції БПП ще рік тому.

Депутат також пояснив, чому місяць тому вийшов із фракції БПП.

«Якщо ти протягом року піднімаєш ці питання і жодне питання не зрушило з місця, то немає сенсу знаходитися у цій фракції і мій вихід тоді був свого роду протестом: позиція фракції неправильна і я йду. Я розумів, що будуть позбавляти мандату, розумів, що проти мене буде працювати жорстка, юридична», — сказав Фірсов.

Нагадаємо, лідер фракції БПП у парламенті Юрій Луценко заявив, що депутати Фірсов і Томенко мають бути позбавлені мандатів через вихід із фракції.

Микола Томенко 2 лютого вийшов із фракції БПП. Після цього, 8 лютого Фірсов заявив про те, що також вийшов із фракції БПП.

Центральна виборча комісія виключила з виборчого списку партії «Блок Петра Порошенка» 13 кандидатів у народні депутати у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на виборах 26 жовтня 2014 року.

Фото з вільних джерел

Джерело: hromadske.tv

Loading...

Про автора

Христина Слота

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини