Вільне життя

Християнська етика в школі потрібна!

У Тернопільській спеціалізованій школі І—ІІІ ступенів №17 ім. В. Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов відбувся обласний семінар учителів основ християнської етики.


Після урочистого відкриття заходу за участі вчителів та першокласників навчального закладу заступник голови громадської ради при департаменті освіти й науки облдержадміністрації, вчителька християнської етики ТНВК №6 Анна Мелимука зачитала лист до міністра Сергія Квіта від освітян області й попросила колег поставити під ним підписи.

А приводом для написання такого листа став проект «Концепції початкової освіти», винесений Міносвіти на громадське обговорення. Ознайомившись із запропонованим розподілом інваріативної частини навчального плану, освітяни забили на сполох, адже з нього вилучили предмети духовно-морального спрямування. Учителі основ християнської етики вважають, що це призведе до занепаду духовно-моральних цінностей молодших школярів. Наголошують, що школа передусім повинна бути виховною інституцією, і просять міністра повернути до неї етику чи основи християнської етики (за вибором) й дати дозвіл на складання регіональної програми, беручи до уваги п’ять годин, передбачених для виховної роботи.

Директор і вчитель основ християнської етики Дубенківської ЗОШ І—ІІ ступенів, що на Монастирищині, Галина Бойко запевняє, що діти передусім мають потребу у вивченні вилучених із проекту предметів. І це видно з того, як захоплено слухають вони матеріал — і молодші, і старші школярі. Тож усіма силами варто добиватися, щоби етика (християнська етика) була спецкурсом у старших класах і факультативом — у початковій школі.

Погодивши зміст листа до міністра, учителі взялися переймати досвід ведення уроків у вчительки основ християнської етики школи №17, педагога вищої категорії, вчителя-методиста, заслуженого працівника освіти України Марії Войтович. Марія Йосифівна приймала колег у кабінеті духовного відродження та розвитку. Лейтмотив її лекції полягав у тому, що якщо учитель буде навчати дітей згідно з підручником, як технолог, то не навчить нічого. І, займаючись паперовою працею, тим паче не внесе змін у життя своїх вихованців та їхніх родин.

Марія Йосифівна наголосила, що християнську етику діти повинні вивчати разом із батьками, молитися з ними та відвідувати храм. На своїх уроках учителька ніколи не робить дітям зауважень, а заохочує їх та їхніх рідних подяками. А ще навчає діток на прикладах із життя, коли люди, приміром, отримували зцілення від хвороб через свою міцну віру й ревну молитву.

Марія Войтович та її колеги переконані, що формування у школярів духовно-моральних цінностей — це фундамент для їхнього громадянського становлення як особистостей і національно-патріотичного виховання. Та проект «Концепції початкової освіти» наштовхує на думку, що державі, схоже, не вигідно виховувати дітей на моральних засадах.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини