Вільне життя

Хто фарисеї, а хто — герої?

Цими днями в бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля», що в обласному центрі, голова Національної спілки письменників України, головний редактор «Української літературної газети», письменник Михайло Сидоржевський представив свою найновішу книжку «Час фарисеїв та героїв». Її сформували матеріали, написані у міжмайдання, тобто за останнє десятиліття. 

У книжці вміщені полемічні статті, рецензії та інтерв’ю. Починається вона статтею «На межі». Попри те, що датована вона 2004 роком, тези, висвітлені у ній, не втратили актуальності. Ось її перші закличні слова: «Ти хочеш жити в країні, в якій кожен громадянин, незалежно від політичних переконань, матиме можливість вільно, без тиску, залякувань і підкупів віддати свій голос за ту політичну силу чи того кандидата, громадянська позиція якого йому найбільш імпонує?»

Стиль письменника впізнаваний. Це своєрідні сугестивномедитативні візії та рефлексії. Михайло Сидоржевський не боїться провокативних висловлювань, адже за ними стоїть думка, масштабне переосмислення дійсності. Наприклад, у тексті «Ковбаса для духовних кастратів» знаходимо такі міркування: «Саме національний дух — той потужний фундамент, на якому може постати економічно сильна держава. Держава, яка не буде для когось зоною впливу чи транзитною територією і так само не буде сировинним придатком для інших».

IMG_4954

На презентації письменник розмірковував про процеси, що відбуваються у державі. Звернув увагу на їхній класичний сценарій: революцію організовують одні, перемагають та гинуть другі, плодами революцій користуються треті. Наголосив, що нині — ренесанс тої системи, котра діяла до Революції Гідності. Михайло Сидоржевський переконаний, що для майбутнього України мають об’єднатися україноцентричні сили.

— Зауважте: соціально-економічне становище було приблизно однакове на всій території країни, а прорвало там, де держава ігнорувала гуманітарні питання. За те, що злочинно економили на гуманітарних блоках, нам тепер доводиться розплачуватися життями, територіями.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини