Вільне життя

Чого в мене хочете

На полігоні в Миколаївській області бійці 53-ї механізованої бригади жили в нелюдських умовах, на 150 бійців було лише 30 ліжок, сухий пайок востаннє видавали першого лютого, аби попити води, топили сніг, не було туалету, з грудня не мали можливості помитися.

(З розповіді бійців українським телеканалам 9.02.2016 року).

Ці журналісти набридливіші від мух! Який хай підняли? Йой, бідолашні солдатики! Як їм там, на полігоні «Широкий лан», зле! І одразу ж нахабно чіпляються до нас, інтендантів: людоньки, ви лише подивіться на їхні обличчя та запитайте себе, чому вони такі кругленькі? Це з телеекранів вони культурно вживають слово «обличчя». А як між собою називають моє лице? І постійно верещать, що ми, інтенданти, є тилові щури та погана злодійня, за якою плаче в’язниця.

З останнім я не погоджуюся категорично. Ну не можуть наші тюрми за нами, інтендантами, плакати, бо в них просто нема місць! У камерах на шістьох по 50 людей сидять! Куди ще нас у ті камери?! Вони ж кам’яні, а не гумові. До речі, мені на складі геть незле.

Але повернімося до скарг. Кажуть, що живуть у багнюці. Вибачте, я не міністр погоди! Був би морозець — жили б на сухенькій землі. Ліжок замало? Он генералісимус Суворов під час переходу через Альпи зі своїми солдатами взагалі на землі спав! А що, князь київський Святослав Хоробрий для себе й дружинників ліжка возив? А їхні імена тепер кожен школярик знає! Туалету нема? А що, Олександр Македонський за своєю армією біотуалети возив? До речі, всі вчені-грунтознавці зауважують, що наші чорноземи виснажені, в них знизився рівень гумусу. То хто їх має удобрювати, як не свій, український, солдат?

Скаржаться, що сухпайки ще першого лютого видали. А нас звинувачують, що ми свинячою тушонкою, закупленою для армії, на ринках торгуємо. Ну торгуємо. Гроші, переконалися ми (сам нюхав), запаху свинини не мають. Але ж ми про здоров’я солдатів дбаємо! Ви лікарів послухайте — всі в один голос кричать, що м’ясо шкідливе. Особливо свинина. І я вам це доведу. Он американці, найсильніша армія світу, вже 15 років у Афганістані не можуть собі дати раду з талібами. Хоч і їдять свинину. А таліби не їдять. І тримаються героїчно! А якби їли свинину, то «америкоси» їх би вже давно в Індійському океані втопили. І взагалі м’ясо — головний ворог солдата. Хай цивільні його їдять.

До речі, скажу вам по секрету, взагалі не розумію, як людина з автоматом може бути голодною. Та пішов би собі в сусіднє з полігоном село до магазину, показав би автомат — і продавчиня охоче забезпечить доблесного воїна продуктами на будь-який смак.

А про лазні й говорити смішно. Подумаєш, півтора місяця не милися. Як кажуть у народі, скільки тої зими? Пригадайте, Батиєві монголи взагалі ніколи не милися, але ж Київ узяли! А росіяни щодня один одного в баню посилають. І що, це їм допомогло взяти наш Маріуполь? То про що говоримо?

А насамкінець відкрию вам надсекретну військову таємницю. Я вам довіряю. Ми, українці, народ з дуже твердого тіста. Хлопчиш-Кибальчиш військової таємниці не видав, тому ви тим паче не видасте. То ось, учені-психологи вже встановили, що на війні перемагає той, хто сильніше ненавидить ворога. І ми вирішили, що коли потримати наших воїнів на полігоні «Широкий лан» у таких умовах, то вони наберуться такої ненависті до ворога, що, повернувшись на фронт, так гепнуть по тих «денеерах-еленерах», що ті за мить у Ростові опиняться. Тепер вам зрозуміло?

То чого в мене хочете?

Ярослав БОРСУК

м. Підгайці

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини