Вільне життя

Чому не призначили пенсію?

Я вирішив написати до газети, щоб дізнатися відповідь на два запитання.


У нас сталось горе — помер чоловік моєї доньки. Ми звернулись у пенсійний відділ, щоб нам призначили пенсію на дитину по втраті годувальника. Там нам сказали, що пенсії не дадуть, бо в нього стажу нема. А в міській раді дають таку допомогу, що навіть взуття дитині не купиш. Невже в нас держава така бідна, що не може виділити грошей дітям-сиротам, які залишилися без батька, щоб їм хоч якось жити?

І друге запитання. У нас померла бабця, уже вісім років минуло. Вона зробила нам заповіт. Чи може син брати за пай на землю зерно та інше, що дають людям? Нам не дають, кажуть, що ми не переписали пай, тож нам не належить. Але ж землею орендар користується! Чи має він право користуватися землею, але нічого нам за це не давати? Адже в нас є заповіт і всі папери на землю.

Дмитро ЦАНЬКО

м. Чортків

Ось що пояснила з приводу пенсії на дитину заступник начальника управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду в області Галина Іванюк.

Статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в нього на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності (від одного до 15 років — залежно від віку, в якому настала смерть годувальника). Тобто пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається за умови, якщо він на день смерті мав необхідний страховий стаж, а саме:

до досягнення особою 23 років включно — один рік; від 24 років до 26 років включно — 2 роки; від 27 років до 28 років включно — 3 роки; від 29 років до 31 року включно — 4 роки; від 32 років до 33 років включно — 5 років; від 34 років до 35 років включно — 6 років; від 36 років до 37 років включно — 7 років; від 38 років до 39 років включно — 8 років; від 40 років до 42 років включно — 9 років; від 43 років до 45 років включно — 10 років; від 46 років до 48 років включно — 11 років; від 49 років до 51 року включно — 12 років; від 52 років до 55 років включно — 13 років; від 56 років до 59 років включно — 14 років.

Водночас, якщо годувальник на час смерті був пенсіонером чи якщо смерть годувальника настала у період проходження строкової військової служби, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в масових акціях громадянського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), така пенсія утриманцям призначається незалежно від тривалості страхового стажу.

В інших випадках, якщо в померлого годувальника немає необхідного страхового стажу, підстави для призначення пенсії в органах Пенсійного фонду, на жаль, відсутні.

Поряд з цим, у разі смерті батька матері дітей, які не одержують на них пенсію у разі втрати годувальника або соціальну пенсію, мають право на допомогу на дітей одиноким матерям відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». З приводу отримання роз’яснень щодо умов надання та розмірів зазначеного виду допомоги рекомендуємо звернутись до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

На друге запитання відповів в. о. начальника головного управління Держгеокадастру в області Павло Боднар.

Насамперед вам необхідно успадкувати земельну частку (пай). Адже право власності на земельну ділянку (пай) набувається не тоді, коли написаний на неї заповіт, а з моменту успадкування та державної реєстрації прав на земельну ділянку. Для цього потрібно звернутися за місцем відкриття спадщини, зокрема до нотаріуса. Після того, як отримаєте право власності на пай, ви станете повноправним його власником і зможете переукласти договір оренди землі з орендарем та отримувати плату за її використання.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини