Вільне життя

Щоб не принесли в дім біди електроприлади

Побутові електроприлади в разі несправності або неправильного використання можуть стати джерелами пожеж, більшість з яких припадає саме на житловий сектор. Для зміни сумної статистики вкрай важливо, щоби дотримання правил безпечної поведінки стало частиною нашої загальної культури. 

Наведемо деякі приклади дотримання пожежної безпеки під час користування електротехнічними пристроями в житлових будинках. Під час перебування або відвідування окремих приміщень слід взяти за правило оглядати й перевіряти: cправність електричних шнурів, електричних приладів та електроапаратури; цілісність і справність розеток, вимикачів та штепсельних вилок.

Не використовуйте для під’єднання побутових приладів електрошнури і подовжувачі з порушеною ізоляцією або з закінченим терміном гарантії, не зв’язуйте дроти (електрошнури) у вузли, не скручуйте, не заклеюйте шпалерами і не закривайте нічим, що може зайнятися.

Не закріплюйте побутові електрошнури на газових чи водопровідних трубах, батареях опалювальної системи, оскільки тоді підвищується можливість їхнього пошкодження і короткого замикання. Не прокладайте кабелі подовжувачів під килимами, через пороги. Не використовуйте розгалужувачі або трійники для додаткового під’єднання кількох споживачів, оскільки можливі перенавантаження електропроводки і замикання. Користуйтеся тільки сертифікованою електрофурнітурою та не використовуйте саморобних електропристроїв.

Постійно потрібно перевіряти, чи не гарячі електричні вилки або розетки (регулярно перевіряйте контактні з’єднання дротів у розетках холодильників); чи не нагріваються електропроводи під час роботи побутових електроприладів; чи не чутно потріскування в розетках. Тривожними сигналами є зменшення освітлення в кімнаті після ввімкнення того чи іншого електроприладу; запах гуми, що горить; сліди кіптяви на вилках і розетках.

Забороніть дітям чіпати руками або гострими предметами відкриту електропроводку, розетки, електрошнури та подовжувачі, а також вмикати або вимикати їх без дорослих.

Не забувайте встановлювати нагрівальні прилади перед ввімкненням на підставки з негорючих матеріалів, не залишайте їх без нагляду. Стежте за тим, щоби горючі предмети інтер’єру (штори, килими, пластмасові плафони, дерев’яні деталі меблів) не торкалися нагрітих поверхонь електроприладів. Не залишайте ввімкненими електрообігрівачі на ніч, тим паче поряд з ліжком або іншими горючими предметами. Під час купівлі електрообігрівача треба переконатися, що він обладнаний системою аварійного вимкнення (на випадок перегрівання або падіння).

Для ввімкнення обігрівачів намагайтеся не використовувати подовжувачі. Переконайтеся, що розрахункова (номінальна) потужність подовжувача не менша від потужності електроприладу. Не користуйтеся саморобними електронагрівальними приладами.

Пам’ятайте: дотримуючись вищеперерахованих вимог і рекомендацій, ви вбережете себе та своїх близьких від електротравм, а свій дім — від пожежі.

За інформацією Тернопільського міського відділу управління ДСНС України в області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини