Вільне життя

Щодо змін в оподаткуванні акцизом роздрібного пального

З початку березня 2016 року запроваджено Єдиний реєстр акцизних накладних (далі – ЄРАН) та систему електронного адміністрування реалізації пального і введено акцизну накладну (далі – АН), як обов’язковий електронний документ, що складається при здійсненні усіх операцій із реалізації пального на внутрішньому ринку. Передбачається, що такий крок сприятиме зменшенню обсягів тіньового обігу пального, збільшенню надходжень акцизного податку до бюджету, а також наближення законодавства України до законодавства ЄС, де використовується система електронних адміністративних документів.


Період із 1 березня по 1 квітня визначено перехідним періодом, протягом якого реєстрація АН/розрахунків коригування (далі – РК) до АН в ЄРАН здійснюється без обмежень обсягів, обчислених за формулою, наведеною у пункті 232.3 Податкового кодексу. Як проінформувала заступник начальника Тернопільської ОДПІ Лариса Березюк, до 20 березня платники акцизного податку повинні подати до податкової інспекції акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня за формою, затвердженою Мінфіном.

Вона також зазначила, що встановлені й нові штрафи за порушення граничних строків реєстрації АН/РК та відсутність із вини платника акцизного податку такої реєстрації протягом більше як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти АН/РК. Утім, при порушенні строків реєстрації АН/РК, складених у перехідний період, така відповідальність не застосовується.

Детальніші консультації щодо даного питання можна отримати у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46- 10, 43-46-46.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини