Вільне життя

Що в серці квітне, те в слові й пісні

Юні просвітяни та викладачі Тернопільського національного економічного університету провели вечір-зустріч із членом Національної спілки журналістів України, українською письменницею Ніною Іванівною Бай «Я народилась українкою на світі», яка приїхала з Києва поспілкуватися з молоддю та громадськістю Тернополя. 

Про себе і свою творчість гостя розповіла, прочитавши декілька власних віршів. Вона — член Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги, жіночого клубу «Волинянка» та «Волинського братства». У її творчому доробку сім книжок, серед них дві поетичні — «Я — українка», «В моєму серці квітне Україна», решта — прозові: «Серед українців Америки», «Живу, Вкраїно, я тобою», «Доля українки», «Українка, збережена Господом». Чекає виходу в світ книжка «Приятелі дітей».

Після закінчення Київського державного університету ім. Т. Шевченка працювала в газетах «Українське слово», «Молодь України», «Україна і світ сьогодні», нині — у журналі «Жінка». Має аудіокасету «Я — українка» та компакт-диск «Моїй коханій Україні». Була гостею передач на Українському радіо і телебаченні, на радіо в Чикаго, Детройті, Торонто, Сіднеї. Підготувала до друку дві збірки поезій Олекси Доріана з Чикаго — «Джерела пам’яті» та «Житейське море».

На вечорі-зустрічі звучали пісні на вірші Ніни Бай у виконанні автора музики, композитора, співака Ігоря Вовчака, університетського гурту «Інтрада», студентки Зоряни Вовк, заслуженого працівника культури України Світлани Сорочинської, працівниці університету Зоряни Файко. Вірші поетеси читали студенти Оксана Нижник і Мар’яна Іванюха.

Наступного дня разом зі студентами поетка пошанувала пам’ять композитора, актора, режисера, співака й поета, народного артиста України Анатолія Горчинського. «Ви в пам’яті залишитесь, Маестро» — так було названо цей вечір. Анатолій Аркадійович писав музику до пісень про любов до батьків, про відданість Батьківщині. Серед останніх і «Батьківська стежина», «На корсунськім полі», «Козацька криниця», «Чорна сторона — не рідна мати» та багато інших. До речі, цього року чи не найвідоміша пісня композитора «Росте черешня в мами на городі» на слова поета Миколи Луківа відзначає своє 25-річчя.

Спогадами про Анатолія Аркадійовича поділилися його дружина Олена Горчинська, заслужена артистка України Віра Самчук та авторка цих рядків. А свої присвяти Анатолію Горчинському прочитали поети Богдан Мельничук, Марія Баліцька, Ніна Бай. Його пісні виконали Ігор Вовчак, Василь Хлистун, Світлана Сорочинська.

Особливий твір у творчості композитора «Пісню не забути», присвячений світлій пам’яті друга Володимира Івасюка, написано 1991 року. І сьогодні «на могилі квітка плаче» за ними обома, улюбленцями публіки, незабутніми талантами України. Їхні пісні облетіли найвіддаленіші куточки нашої рідної землі. А знаменита «стара-стара» черешня, що виросла «в мами на городі», знана й у Європі, де продовжують шукати кращої долі сотні тисяч наших заробітчан.

Дарія ЧУБАТА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини