Вільне життя

Як вибирати мийні засоби

Реклама охоче розповідає нам про переваги різних мийних засобів. Що ж вибрати? Як правило, дорожчі з них бувають набагато ефективнішими, аніж дешеві. Крім цього, вони не так згубно впливають на нашу шкіру. Високоякісні мийні засоби оцінюють за величиною їхнього піноутворення. Однак це не завжди виправдано. Іноді при однакових характеристиках піноутворення кількість вимитого посуду різними засобами може відрізнятися у рази.


Потрібно, щоб рівень рН мийних засобів був у межах 5—10 одиниць. Але врахуйте, що їхній шкідливий вплив на шкіру рук визначається не так рівнем рН, як його знежирювальними властивостями. Чим краще засіб змиває жир, тим більш згубний він для шкіри. Причому рекламовані добавки у вигляді бальзамів не рятують її від висушування. Тому використання рукавичок і кремів повинно стати правилом. До миття посуду скористайтеся спеціальним захисним кремом, а виконавши роботу, живильним.

В’язкі мийні засоби легше дозувати. Це допомагає економити. Але пам’ятайте, що загусником для дешевих засобів служить звичайна кухонна сіль, а її надлишок шкідливий для шкіри. Кращі мийні властивості демонструють засоби із «середньою» в’язкістю. Обов’язково стежте за терміном придатності, адже від прострочених страждає шкіра рук. Зауважте, що засіб, яким миєте посуд, контактує із продуктами.

Для ручного миття краще не застосовувати засоби, призначені для мийних машин і навпаки. Це ж стосується і пральних порошків. Пам’ятайте, що ефективність більш дорогого засобу може з надлишком компенсувати різницю в ціні. Притому він набагато менше зашкодить шкірі й довкіллю. Спеціалісти Інспекції з питань захисту прав споживачів у області радять уникати мийних засобів, у складі яких є гідрохлорид натрію (інколи зазначається як sodium hypochlorite). Ця сполука часто використовується як відбілювач і може викликати дуже небажані наслідки; нафтові дистиляти — входять до складу поліролей для металевих поверхонь і можуть впливати на зір і нервову систему; феноли і крезоли — бактерицидні речовини, дуже їдкі й можуть викликати діарею, запаморочення, втрату свідомості й порушення функцій нирок і печінки; нітробензол — токсична речовина, що всмоктується через шкіру, чинить сильну дію на центральну нервову систему, порушує обмін речовин, викликає захворювання печінки, окисляє гемоглобін у метгемоглобін, може входити до складу поліролей для підлоги й меблів; формальдегід — канцероген, що викликає сильне подразнення очей, горла, шкіри, дихальних шляхів і легенів.

Шановні споживачі, спеціалісти Інспекції з питань захисту прав споживачів у області готові надати вам консультації за номерами телефонів: (0352) 52-32-16; 52-83-71.

Віра СЦІБАН,
головний спеціаліст сектору ринкового нагляду Держспоживінспекції
в області.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини