Вільне життя

Як виростити щасливу дитину

Чимало батьків скуповують стоси книг у пошуках диво-рецепту правильного виховання дітей, але помічають, що різні методики й принципи суперечать один одному. А питання, як виховати дитину, котра почувалася б у цьому світі щасливою, для багатьох залишається відкритим.

 Але є одна фраза, яка може стати фундаментом у наших стосунках із дітьми: «Не виховуйте дітей — виховуйте себе». Тому яку би схему виховання ми не обрали, варто пам’ятати, що найрезультативніша — виховання власним прикладом.

…Багато педагогів та психологів, досліджуючи проблеми виховання, спробували вивести формулу його успіху. Одна з таких — у рекомендаціях школи Монтессорі. За її принципами працюють чимало приватних закладів розвитку дошкільнят навіть у Тернополі. Педагогіка Монтессорі підкреслює і розвиває потенційні здібності дитини, приділяє велику увагу її незалежності, не обмежує свободи маленької людини. Розвиваючи аналітичні здатності, логіку, дрібну моторику, схема Монтессорі менше уваги приділяє творчості. Це вважають основним недоліком вчення. Цей метод виховання готує дітей до життя, а не до навчання.

Поради щодо виховання Ейнштейна дає Джон Медіна. Основна ідея його вчення вкладається в декілька правил, основні з яких: щасливий шлюб — щаслива дитина; наодинці з батьками, а не з екраном; дисципліна плюс м’яке серце виховають моральну людину. Основна думка дослідника проста: любіть свою дитину, слухайте, будьте терплячими — і станете добрими батьками.

Ірина ПИСКУР,
студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини