Вільне життя

Як отримати статус інваліда

Наприкінці минулого року в Теребовлянській лікарні мені ампутували праву ногу (вище коліна) і середній палець лівої ноги.

Чи маю право на отримання статусу інваліда, як це зробити і яку пенсію повинен отримувати?

(З етичних міркувань не вказуємо імені, прізвища та адреси автора листа).

Залежно від ступеня стійкого розладу функцій організму, зумовленого захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами, та можливого обмеження життєдіяльності при взаємодії із зовнішнім середовищем внаслідок втрати здоров’я особі, визнаній інвалідом, встановлюється перша, друга чи третя група інвалідності (стаття 7 Закону «Про реабілітацію інвалідів в Україні»).

Статус інваліда надають органи праці та соціального захисту населення на підставі експертного висновку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). МСЕК належать до системи охорони здоров’я. Вони бувають міські, міжрайонні, районні та обласні. МСЕК визначають групу інвалідності, її причину, час настання. Такі комісії проводять огляд громадян за місцем проживання або лікування за скеруванням відповідного лікувально-профілактичного закладу. В разі незгоди оглянутого з висновком районної, міжрайонної, міської МСЕК він має право оскаржити його до МСЕК вищої, за підпорядкуванням, чи до відповідного відділу (управління) охорони здоров’я, або до суду.

За наявності кукси стегна чи гомілки людина визнається інвалідом третьої групи (пункт 3.4.23 інструкції про встановлення груп інвалідності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 5 вересня 2011 р. №561, далі — інструкція).

За наявності короткої кукси стегна при неможливості протезування, кукси стегна при помірному порушенні рухових чи статичних функцій іншої нижньої кінцівки встановлюється друга група інвалідності (пункти 3.3.8, 3.3.13 інструкції).

Кукса — це частина кінцівки, що залишилася після ампутації або утворилася в результаті її вродженого недорозвинення. Кукси кінцівки розрізняють за довжиною (стопи, гомілки, стегна, пальців).

Група інвалідності може бути встановлена на певний час або довічно. Інваліди мають право на отримання пенсії. Її розмір залежатиме від групи інвалідності, її причини та ін.

З приводу встановлення інвалідності зверніться в Теребовлянську лікарню, адже там вам ампутували частину ноги. Лікарня повинна підготувати необхідні документи для МСЕК. Крім того, можна безпосередньо звернутися у МСЕК. Вона розташована в м. Теребовлі на вул. Мазепи, 1, телефон 0(3551)2-14-82.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини