Вільне життя

Із поезією в серці

Вчителька української мови Вигодської школи, що на Борщівщині, Олександра Вальчишин відкрила для учнів та вчителів непересічну постать Марії Василівни Маланчук.

Пані Марія — письменниця, прекрасний педагог, чудова мати, вродлива жінка. Вона побувала в нас у гостях під час семінару «Сучасні форми і методи навчання в системі формування духовно-моральної культури учнів».

Письменниця багато розповідала про себе. Проживши 30 років далеко за межами України, в Норильську, ніколи не забувала рідного села — Білівців Борщівського району.

Любов до Батьківщини є провідною темою поезій пані Марії. Світ побачили чотири її збірки, написані українською мовою. Перше видання — «Барвінкова стезя» — з’явилося у 2006-му. Через два роки — «Калинові мости», куди увійшло 109 віршів. Це було продовження першої збірки. У другому виданні поетеса вперше використала псевдонім «Марія Подолянка». Третя збірка — «Слід зниклої комети» — вийшла у 2010 році. Її Марія Василівна присвятила батькам. А четверту — «Місто мого натхнення» — місту Лева.

Наразі поетеса цікавиться історією і готує книжку, присвячену становленню рідного краю.

Під час зустрічі присутні переглянули презентацію про життя і творчість Марії Подолянки. Лунали пісні у виконанні поетеси, а також учителя музичного мистецтва школи Ніни Колісник.

Після заходу всі завітали до літературної світлиці, розташованої в актовій залі. Для вчителів тут підготували виховний захід, присвячений 145-річчю від народження видатної української поетеси Лесі Українки. Під керівництвом педагога-організатора Олени Махніцької діти Вигодської школи декламували вірші та співали пісні. Долучився до заходу художній керівник будинку культури села Віталій Городинський зі своїм оркестром «Траян-Бенд», до якого входять учні школи.

Ірина БАСЮК,
учениця Вигодської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів Борщівського району.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини