Вільне життя

І далі — комплекс меншовартості?

Восьмого березня журналісти телеканалу новин «24» показали передачу «Наші», в якій оголосили п’ятірку, на їхню думку, найвидатніших жінок України ХХ століття. 
Перше місце віддали Соні Делоне — уродженці України, художниці, модельєру. Її картини першими серед полотен жіночого авторства удостоїлись виставки в Луврі. Вона ілюструвала книжки, моделювала одяг і взуття, розмальовувала автомобілі. Друге місце отримала Юлія Муллок — остання принцеса Кореї, дружина наслідного принца Єгу, американська архітектора.

Лише третє місце в рейтингу каналу отримала найвідоміша художниця України в світі Марія Приймаченко, роботами якої захоплювалися Пікассо та Шагал. Четверте місце посіла перша в Європі жінка-приборкувачка левів Ірина Бугримова. І лише п’ятою стала одна з найталановитіших українок сучасності, одна з небагатьох людей, котрих можна назвати «совістю нації», — поетеса Ліна Костенко.

Знаєте, якби цей рейтинг голосуванням формували глядачі телеканалу, я б лише розвів руками — нація сама обирає героїв. Але журналісти, котрі переконливо довели свій патріотизм, з самого початку ставши на бік Революції Гідності та об’єктивно висвітлюючи події в Криму і на Донбасі, мене розчарували. Що це, комплекс меншовартості? Ну як можна рівняти Ліну Костенко та Марію Приймаченко до Соні Делоне, яка заробляла за кордоном свої мільйони? Поет і модельєр одягу — різні «вагові» категорії.

Що робить у списку принцеса Юлія Муллок, чоловік котрої принц Єгу був уже позбавлений влади? Чому улюбленицю ЦК КПРС і ЦК КПУ дресирувальницю Бугримову, заробіток якої вже в 60-ті роки становив від тисячі рублів, поставили вище поетеси Ліни Костенко? Хоча вона — донька репресованого, єдина українська письменниця, котра 1968 року засудила введення радянських військ у Чехословаччину, за що її 16 років не друкували. А ще поетеса, бачачи відверто проросійську політику Ющенка, відмовилася взяти з його рук орден Героя України. І чому, до речі, в цій п’ятірці немає Лесі Українки, ще однієї поетеси ХХ століття зі світовим іменем?

Запитань багато. Відповідь одна: свій комплекс меншовартості ми, українці, ще не подолали.

Ярослав БОРСУК

м. Підгайці

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини