Вільне життя

Нові умови призначення житлових субсидій – нові можливості заощадження коштів

logo_min_soc_var2_black

Протягом останніх двох років система надання житлових субсидій в Україні зазнала радикальних змін. Нові умови призначення субсидій зробили отримання цього виду допомоги доступним, простим та максимально зручним.


Різке зростання тарифів на житлово-комунальні послуги в 2015 році стало причиною того, що Кабінет Міністрів України ініціював низку змін до умов надання субсидій. Зокрема, було спрощено механізм звернення за призначенням субсидій. Відтепер для призначення цього виду допомоги достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи і витрати родини. При цьому всі необхідні документи можна надіслати електронною поштою, навіть не виходячи з власного дому, проте згодом потрібно буде особисто прийти до управління соціального захисту та підписати їх.

Також було розширено коло претендентів на житлові субсидії за рахунок тих, хто потребував соціальної допомоги. Зокрема, право на субсидію отримали особи, які не зареєстровані, але фактично проживають у житловому приміщенні та уклали договір оренди житла. Крім того, для призначення субсидії сукупний дохід став обчислюватися виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб.

Серед найбільш важливих нововведень також варто відзначити такі:

  • субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу домогосподарств за попередній календарний рік;
  • субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на дванадцять місяців з місяця звернення за її призначенням;
  • після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді без звернень громадян.

Як наслідок змін, протягом 2015-го року значно зросла кількість домогосподарств, які отримували субсидії. Якщо у грудні 2014 року субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримували 1,1 млн. домогосподарств, то у грудні 2015-го вже майже 4,6 млн.

До речі у мережі Інтернет з’явився ресурс, що у доступній формі дає відповіді на ключові питання щодо житлових субсидій. Ресурс створений в рамках проекту Міністерства соціальної політики за підтримки Світового Банку та розташований за адресою: http://subsidiya.segodnya.ua/. Зокрема, тут можна знайти відповіді на питання, як платити за житлово-комунальні послуги, якщо призначено субсидію, про які зміни у сім’ї отримувачі субсидій мають повідомляти орган соціального захисту тощо.

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини