Вільне життя

Податок на спадщину

544

Жінка отримала у спадщину майно від чоловіка, з яким проживала без реєстрації шлюбу. За якою ставкою оподатковуватиметься таке майно?

Порядок оподаткування спадщини регулюється ст. 174 Податкового кодексу. Відповідно до вимог цієї статті, вартість будь якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5%, а дохід, який отриманий від членів сім’ї першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою. Членами сім’ї першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи є такими, що мають другий ступінь споріднення.

При цьому, слід зазначити, що відповідно до Сімейного кодексу, сім’я створюється на підставі шлюбу. Шлюб є союзом жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя.

Враховуючи зазначене, дохід отриманий у результаті прийняття спадщини від чоловіка, з яким дружина проживала без реєстрації шлюбу, оподатковується за ставкою 5%. Жінка-спадкоємець зобов’язана до 1 травня подати річну декларацію про майновий стан і доходи за місцем проживання та до 31 липня сплатити 5% податку на доходи, а також 1,5 % військового збору.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини