Вільне життя

Стоп, культуро! Мовчи й не дихай до особливого розпорядження

SIO

Розпал курортного сезону, чудове місто Сімферополь. Увечері на літній естраді музика, співають місцеві та приїжджі знаменитості. Так колись було. Але минулося. Справа не тільки в тому, що курортників тепер мізер порівняно з тим, скільки з’їжджалося до анексії півострова. З музикою і піснями також справи кепські. Ті, котрі вважають себе владою в місті, видали постанову «Про обмеження масово-публічних, культурно-розважальних та інших заходів на території муніципального утворення міський округ Сімферополь Республіки Крим». 

У заголовку — ще так делікатно: «про обмеження». Можна, наприклад, подумати, що такі заходи дозволять проводити тільки у вихідні чи музика звучатиме лише до 22 години, щоб не заважала містянам спати. Але далі — прямим текстом: заборонити аж до особливого розпорядження. Коли воно надійде — ніхто не знає, а тепер у місті можуть відбуватися тільки заходи, які проводять органи державної влади та місцевого самоуправління.

Отож, нічого сімферопольцям розважатися. Мають вони «втіху», що Росія «врятувала» їх від «фашистів» — і вистачить з них. Хоч одній громадській організації як виняток можуть і дозволити провести якийсь масовий захід. Навіть учителів зобов’яжуть організовано привести на нього учнів, бюджетників — прибути в повному складі. Новостворена організація має назву «Українська громада Криму». А от очолює її депутат місцевої ради від «Єдіной Росії» (не те що пропутінська, а цілком та повністю путінська партія) Олег Усик.

У всі роки СРСР мистецтву «союзних республік» дозволяв бути національним за формою, але недремно пильнував, щоб воно залишалося радянським за змістом. Щось подібне й тепер готується. Громадській організації під керівництвом «єдинороса», може, дозволять щось сказати українською мовою, може, навіть концерт якийсь поставити, але тільки «во славу» Росії, Кремля, Путіна. А з таким концертом можна виступити і в Сімферополі навіть ще до особливого розпорядження.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини