Вільне життя

Тріумф «Галичанки» на старті

P1320484

Медалі нині дорого коштують. Тому для тернопільських прихильників гри над сіткою не стало несподіваним, що проведені сьогодні, 18 березня, стартові поєдинки першого туру фінального етапу чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд суперліги подарували по-справжньому азартну і напружену боротьбу. 

Для початку не лише тернопільських, а й своїх уболівальників, які приїхали до нашого міста організованою групою, шокували багаторазові чемпіонки з южненського «Хіміка». Програвати запорізькій «Орбіті» під час першої партії з рахунком 9:18 — це, мабуть, занадто. Зрештою, палку підтримку власних фанатів і експресивні настанови заслуженого тренера України Сергія Голотова волейболістки таки почули. Так би мовити, «на прапорці» все ж завершивши сет на свою користь — 25:23.

Але точно до кінця не усвідомили (особливо це стосувалося Анастасії Чернухи) готовність суперниць по той бік сітки діяти з максимальною самовіддачею в кожному ігровому епізоді. Нерішучі дії в одному епізоді, в іншому — і ось за «Орбітою» залишилися не лише другий, але і третій сети. Про якийсь відчутний відрив однієї команди від іншої однак годі було навіть заводити мову — 25:23 і 25:22 на користь запоріжанок. Наставник чемпіонок уже ніби був готовий на все махнути рукою, але в четвертій партії аналогічний ендшпіль, на щастя, завершився на користь «Хіміка» — 25:23.

Вибігши під час перерви перед завершальною партією на кілька хвилин на свіже повітря, глядачі відразу ж заповзялися оцінювати шанси команд на медалі. За такого рівня готовності «Хімік» не зможе конкурувати з переможцем першого етапу, «Сєверодончанкою». І «Орбіта», гляньте-но, зовсім не та, що напередодні приїжджала до Тернополя. Хіба «Галичанці-ТНЕУ-Вікнарьов» знову навряд чи щось «світить». А раптом? Почувши останній вислів, головний тренер тернополянок Андрій Романович якось філософськи зауважив: «Глянемо на це раптом»…

За неписаним же волейбольним правилом, яке стверджує, що той, хто став сильнішим у четвертій партії, виграє також зустріч, невдовзі «Хімік» таки «дотиснув» «Орбіту». Однак, знову ж таки, з «потом і кров’ю»: 17:15 і 3:2 — у матчі.

Мине ще трохи більше півгодини і тернопільські прогнозисти, яким перед зустріччю «Галичанки-ТНЕУ-Вікнарьов» і «Сєверодончанки» несподівано пощастило поспілкуватися з Андрієм Романовичем, неодмінно згадають оте «раптом» з уст наймолодшого серед квартету головних тренерів команд-фіналістів, але вже теж досвідченого наставника. Ні Голотова з Ігорем Філіштинським, ні, тим більше, нинішнього головного тренера збірної України Гарія Єгіазарова (цікава деталь: усі свого часу очолювали головну команд країни) Андрій Васильович, нема сумніву, не міг застати зненацька якимось тактичними несподіванками. Хіба домогтися від підопічних, більшість з яких студентки Тернопільського національного економічного університету, на «відмінно» здати «фінальну сесію». Тобто, налагодити нарешті надійний прийом м’яча, ні миті не зволікати під час організованих власних атак, кожну наступальну комбінацію суперниць постаратися прикрити «залізобетонним» блоком.

І, знаєте, на першому «екзамені» ніби то середняки в навчанні відразу вирішили відповідати без підготовки. Побачене і почуте, повірте, вельми здивувало всіх, без винятку, «викладачів» — перемога над «Сєверодончанкою» в трьох сетах. Причому підсумкові рахунки зіграних партій, окрім хіба першої, і близько не нагадували результати протистояння «Хіміка» з «Орбітою» — 25:22, 25:16, 25:18 на користь «Галичанки-ТНЕУ-Вікнарьов».

Детальний аналіз дій «Галичанки» після першої з дванадцяти зустрічей, які необхідно провести під час фінальної частини чемпіонату, без сумніву, навіть не варто розпочинати. Хіба зауважити, що з остаточним поверненням на майданчик після травми Катерини Дудник, ледве не відмінними діями «на сітці» досвідченого капітана Олени Туркули і Діани Карпець, стабільною грою диспетчера Ангеліни Дуб’янської і Анни Реви, а також докладеними максимальними стараннями юної 16-річної ліберо Вероніки Дельрос «Галичанка», цитуючи вже згаданого Гарія Єгіазарова, зовсім інша команда. Час від часу Андрій Романович не міг усе таки стриматися від зауважень на адресу Анни Єфременко. Але досвід для 19-річного нападника — справа наживна. Тобто, «залік» дівчина теж, нема сумніву, склала. Інша справа, що наставник чимшвидше хоче бачити її серед відмінниць групи, в якій він проводив практичні заняття.

У суботу, 19 березня, перший тур фінального етапу чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд суперліги продовжиться зустрічами «Сєверодончанки» з «Хіміком» і «Галичанки» з «Орбітою». Дві кращі команди регулярного турніру вийдуть на майданчик ТНЕУ по вулиці Львівській,6 опівдні. А початок поєдинку «Галичанки-ТНЕУ-Вікнарьов» із запорізькою командою запланований на 14-ту годину.

Фото автора      

 

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини