Вільне життя

«Іван Сила» та сила читання

11879030_1191161174233209_5419395587656909182_o

Цей місяць, безперечно, був багатий на літературні візити. Так, Тернопіль відвідав відомий письменник, журналіст Олександр Гаврош з Ужгорода. До речі, саме в нашому місті відбулася перша після Закарпаття презентація його документального фільму «У пошуках Івана Сили». 

Тернопіль став майже рідним містом для Олександра Гавроша. Саме тут, в одному з найбільших видавництв України «Навчальна книга — Богдан», надруковано три його книжки: «Капітан Алоїз», «Різдвяний песик» та «У пошуках Івана Сили», а незабаром вийдуть ще дві, одна з яких, що теж знаково, — друге видання «Пригод тричі славного розбійника Пинті».

Відбулося дві зустрічі з автором. Перша — у центральній дитячій книгозбірні Тернополя з бібліотекарями міської центральної бібліотечної системи, адже твір О. Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини у світі» включено у шкільну програму і вивчатиметься в 7-му класі. Друга — в книгарні «Є», яку модерував Юрій Матевощук. Під час заходів присутні переглянули документальний фільм «У пошуках Івана Сили».

— Мені дуже подобається Тернопіль. Це місто має спільний темпоритм із Ужгородом. Тут все значно ближче до конкретної людини. Нема зайвої метушні, шарпанини, столичної діловитості. З Тернополем у мене гарні творчі стосунки. Тут мешкає багато моїх друзів та одногрупників. Тож радий був побачити своїх давніх приятелів — тернопільських культуртрегерів, серед яких Ірина Мацко, Роман Якель, Роман Зінь. Здобув ще одного нового приятеля — Юрка Матевощука. Тому поїздка була не тільки приємна, а й результативна. Наступного разу сподіваюся завітати до вас на фестиваль «Ї».

Олександр Гаврош — член Асоціації українських письменників, переможець «Коронації слова» 2007 року (ІІ місце) та лауреат 2008 року за п’єси «Ромео і Жасмин» і «В Парижі красне літо…» Автор поетичних збірок, дитячих повістей, упорядник гумористичних альманахів, публіцистичних дайджестів. Автор багатьох творчих проектів. Лауреат журналістської премії імені Йосипа Терелі (2010 рік).

Ще одна знакова літературна подія березня — візит Євгенії Пірог. Письменниця, авторка й кураторка дитячих проектів для популяризації книжки, засновниця молодіжних громадських організацій, студії шкільного радіомовлення, керівник видання учнівської газети. Вона залучає дітей до співавторства, створила разом з ними понад 40 казок, укладених у 13 альманахів «Блискуче перо». Авторка книжок для дітей. Записала цикл авторських радіопрограм «Реальні Мрійники» за участю відомих письменників і митців. За сценаріями Євгенії Пірог поставлено кілька вистав. Зустрічі з казкаркою відбувалися в усіх бібліотеках для дітей міської ЦБС. Ігри, читання, пісні та майстрування — все для зацікавлення книжкою і популяризації читання.

Отже, нехай таких зустрічей з цікавими особистостями, які приїжджають до нашого міста, захоплюються ним і зустрічаються з читачами, буде більше.

Ірина МАЦКО,
провідний бібліотекар міської книгозбірні №7 для дорослих, письменниця.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини