Вільне життя

Багатостраждальний обласний — на старт

Уже найближчої неділі, 24 квітня, стартує новий чемпіонат Тернопільщини серед аматорів. Зусилля очолюваної Володимиром Мариновським федерації футболу зробити турнір масовішим і цього разу не надто увінчалися успіхом — більше одинадцяти команд назбирати не вдалося. 

До того ж із тих десятка та ще одного колективу, які завершували минулий чемпіонат, на старт нового вийшли тільки п’ять. Це коли долучити «Збруч» з Підволочиська, який ледве не останньої миті підтвердив участь у змаганнях, і нову команду з Бережанщини. Бо ж керівники призначеної нової місцевої влади, залишившись не вельми задоволеними результатами футбольного клубу «Бережани», вирішили змінити головного тренера Василя Буняка (хоча підозрюю, що звичного для всіх нас «кумівства», попри амбіційні заяви, в цьому бажанні було набагато більше) на іншого відомого в тих краях спеціаліста Петра Червіня.

Усе завершилося як у відомій приповідці, в якій ідеться про трьох українців, двоє з яких неодмінно мають намір стати гетьманами. На одній з останніх в обласній федерації зустрічей представників команд за відсутності голови районної федерації і, водночас, президента ФК «Бережани» Нестора Колодки, який у той день брав участь у сесії районної ради, його заступник з федерації, сидячи поруч з паном Петром (зауважте, не докір: земляки завжди один до одного туляться), з усіх сил намагався переконати решту присутніх у тому, що дозвіл заявляти не більше двох «легіонерів» з інших областей є нічим іншим, як дискримінацією.

Останні, зрештою, на сумнівні аргументи не повелися. Тож доведеться відомому спеціалісту комплектування збірних футболістів із ближніх і не тільки окраїн, який віднині керуватиме діями вже не ФК «Бережани», а бережанської «Ниви», якось обходитися місцевими вихованцями. Причому без коштів іноземного інвестора, який, за словами того ж Нестора Колодки, торік суттєво допомагав землякам-аматорам.

Пророчими виявилися і слова Анатолія Коника, який під час самовільно влаштованої нами обома перерви на ювілейних футбольних торжествах в обласній філармонії, незважаючи на присутність журналіста, ледве не з відчаєм вигукнув: «Навіщо дослухався до ностальгійних відчуттів дружини. І нам, і дітям у нинішній Україні набагато гірше, ніж за кордоном. Негайно потрібно знову звідси їхати!»

Не надто добре знаючи пана Анатолія, все ж навіть думки не припускаю, що він не патріот. Але гірка реальність, погодьтеся, в тому, що мільйони співвітчизників на зламі «космічних» 20—21 століть змушені поповнювати українську діаспору. Повернувшись свого часу додому, Анатолій Михайлович чи не відразу створив бойовий колектив, який уже позаторік став одним із кращих на Тернопільщині. Однак замість того, щоб допомогти, місцева влада Борщівщини, не переймаючись надто аналізом ситуації, взялася задовольняти власні амбіції. Ось чому й осоромилася на всю область заявкою ледве не на п’ять-сім матчів чемпіонату нового ФК «Борщів».

Тож, завоювавши торік разом з названим на свою честь «КАМом» «бронзу» обласного чемпіонату для Бурдяківців, Анатолій Коник, можливо, і не надто спочатку категорично (зважаючи на участь у зібранні майбутніх учасників), вирішив — досить! Марно старатися, коли твою працю не цінять, допомагати беруться хіба на словах, а насправді — лише намагаються щоразу запхати більші «палиці в колеса».

Не уточнював плани Анатолія Коника. Для чого, коли зі списку учасників нового чемпіонату зрозуміло: ні бронзовий призер торішнього турніру, ні будь-яка інша команда з Борщівщини в новому чемпіонаті участі не братимуть. Як і кременецький «Буревісник», тернопільсько-збаразька ДСО, «Поділля-Агрон» з Тернопільського району, «Зборів» і ДЮСШ. Чотирьом останнім, щоправда, не маю морального права дорікнути. Замість однієї команди місцеві громади Тернопільського району взялися забезпечити виступ великогаївського «Агрона-ОТГ» (абревіатура, мабуть, означає — об’єднана територіальна громада) і колективу «ДСО-Поділля», який віднині захищатиме честь громади приміського району.

Озвучене ж на зустрічі в облдержадміністрації бажання нового керівника Зборівщини «відродити» в краї футбол за допомогою турнірів своїх «імені чи посади», на щастя, компенсувалися зусиллями ентузіаста і водночас голови районної федерації футболу Володимира Мандзюка. Зборівських прихильників гри мільйонів радуватимуть (чи не надто) юні гравці об’єднаної команди «Зборів-Тернопіль-2». Хоча і надзвичайно сумно, що під час наради з нагоди відродження районного чемпіонату, як можна зробити висновок з повідомлень ЗМІ, не було людини, яку футбольна громадськість краю на демократичних засадах обрала головою… районної федерації.

Натомість знову щез з футбольної карти краю кременецький «Буревісник». Зате братимуть участь команди з Козової (запевнили, що повернулися, так би мовити, всерйоз і надовго) і Копичинців. Та ще — перереєстрована тернопільська «Нива».

tLDBAPvzRfY

Не втомилися ще, шановні вболівальники? Тоді не полінуйтеся зробити скріншот із сайту нашої газети чи зберегти наступний номер видання за п’ятницю, 29 квітня, де на ваше прохання теж буде опубліковано календар ігор першого кола нового чемпіонату області Тернопільщини з футболу:

1-й тур

24 квітня, неділя

«Зборів-Тернопіль-2» — «Нива» (Тернопіль)

«Козова» — «Нива» (Теребовля)

«Чортків» — «Дністер» (Заліщики)

«Агрон-ОТГ» (Великі Гаї) — «Нива» (Бережани)

«Копичинці» — «ДСО-Поділля» (Тернопільський район)

2-й тур

8 травня, неділя

«ДСО-Поділля» — «Чортків»

«Нива» Б. — «Копичинці»

«Нива» Т-ль — «Козова»

«Дністер» — «Зборів-Тернопіль-2»

«Збруч» (Підволочиськ) — «Агрон-ОТГ»

3-й тур

22 травня, неділя

«Зборів-Тернопіль-2» — «ДСО-Поділля»

«Нива» Т-ля — «Нива» Т-ль

«Козова» — «Дністер»

«Копичинці» — «Збруч»

«Чортків» — «Нива» Б.

4-й тур

29 травня, неділя

«Нива» Б. — «Зборів-Тернопіль-2»

«ДСО-Поділля» — «Козова»

«Дністер» — «Нива» Т-ля

«Збруч» —«Чортків»

«Агрон-ОТГ» — «Копичинці»

5-й тур

5 червня, неділя

«Зборів-Тернопіль-2» — «Збруч»

«Чортків» — «Агрон-ОТГ»

«Козова» — «Нива» Б.

«Нива» Т-ля — «ДСО-Поділля»

«Нива» Т-ль — «Дністер»

6-й тур

12 червня, неділя

«Копичинці» — «Чортків»

ДСО-Поділля» — «Нива» Т-ль

«Нива» Б. — «Нива» Т-ля

«Збруч» — «Козова»

«Агрон-ОТГ» — «Зборів-Тернопіль-2»

7-й тур

19 червня, неділя

«Зборів-Тернопіль-2» — «Копичинці»

«Козова» — «Агрон-ОТГ»

«Нива» Т-ля — «Збруч»

«Нива» Т-ль — «Нива» Б.

«Дністер» — «ДСО-Поділля»

8-й тур

26 червня, неділя

«Збруч» —«Нива» Т-ль

«Чортків» — «Зборів-Тернопіль-2»

«Нива» Б. — «Дністер»

«Копичинці» — «Козова»

«Агрон-ОТГ» — «Нива» Т-ля

9-й тур

3 липня, неділя

«Дністер» — «Збруч»

«Нива» Т-ль — «Агрон-ОТГ»

«Нива» Т-ля — «Копичинці»

«ДСО-Поділля» — «Нива» Б.

«Козова» — «Чортків»

10-й тур

10 липня, неділя

«Зборів-Тернопіль-2» — «Козова»

«Збруч» — «ДСО-Поділля»

«Чортків» — «Нива» Т-ля

«Агрон-ОТГ» — «Дністер»

«Копичинці» — «Нива» Т-ль

11-й тур

17 липня, неділя

«Нива» Т-ля — «Зборів-Тернопіль-2»

«Нива» Б. — «Збруч»

«Нива» Т-ль — «Чортків»

«Дністер» — «Копичинці»

«ДСО-Поділля» — «Агрон-ОТГ»

У виконкомі обласної федерації повідомили, що недільні матчі розпочинатимуться о 16-й годині, поєдинки, перенесені на резервні будні дні — о 17-й.

На фото: футболісти теребовлянської «Ниви» не проти втретє підряд стати чемпіонами області; а тернопільська «Нива» повернулася в аматорські турніри через три з половиною десятків років.

Фото автора та з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

One comment on “Багатостраждальний обласний — на старт”

  1. Юрій

    Вставлю 5 копійок про пана Коника та його КАМ…
    Для ньго теж “дозвіл заявляти не більше двох «легіонерів» з інших областей є нічим іншим, як дискримінацією”.
    Бо в команді місцеві вихованці гріли лавку, а “варяги” незрозумілої кваліфікації проводили “виставкові” та договірні матчі.
    Тому місцева влада й не знайшла спільної мови з паном Коником, а сам він подався на Хмельниччину разом з тим “збродом”.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини