Вільне життя

«Біла тура» гостювала в «Гамбіті»

Відкриті обласні змагання школярів з шахів «Біла тура», як завше, зібрали талановитих дітей віком до чотирнадцяти років з багатьох куточків Тернопільщини. Під час цьогорічних змагань, проведених минулих вихідних, 2—3 квітня, в шаховому клубі «Гамбіт», свою майстерність продемонстрували майбутні, сподіватимемося, гросмейстери з Почаєва і Хоросткова, Чорткова і Бучача, Гаїв Розтоцьких Зборівського і Великих Гаїв Тернопільського районів, а також трьох загальноосвітніх шкіл обласного центру. 

Хоча склад кожної з команд, згідно з положенням, мав складатися з трьох юнаків і однієї дівчини, не заборонялися, звісно ж, інші варіанти. Скажімо, з Кременеччини приїхав діаметрально протилежний квартет — троє дівчат і лише один хлопець. Причому найстаршій капітану команди Антоніні Лещук лише десять, решті ж — і взагалі по вісім років. А в Гаях Розтоцьких право захищати честь рідної школи вибороли сестри Софія і Мар’яна Любонь.

Уперше на обласні змагання приїхали юні шахісти з Чорткова. Їм, без сумніву, було найважче. Адже відсутність змагального досвіду важко чимось іншим замінити. Це чудово розумів тренер дебютантів, кандидат у майстри спорту Володимир Люба. Хоча команда в нього перспективна. Тож і не здивуюся, коли через рік-другий і юні шахісти з Чорткова зможуть багатьом зіпсувати  настрій.

У першому турі шахісти з Почаєва зустрілися із школярами Тернопільської СЗОШ №3 на чолі з неодноразовою чемпіонкою і призеркою чемпіонатів України Софією Ковалик. Напружена суперечка сильнішого не виявила — 2:2. Хто знав, що саме від цього результату залежатиме підсумок турніру!

Головними ж претендентами на перемогу в цьогорічних стартах уважалися учні Тернопільської ЗОШ №24. Інакше не скажеш про команду, в складі якої відразу троє першорозрядників. І фаворити не підвели. Особливо показовим став завершальний акорд у двобої з командою СЗОШ №3. Коли Назар Мартищук першим переміг свого суперника, багатьом здалося, що шахісти з третьої здатні не лише наздогнати лідерів, а й відібрати в них чемпіонський титул. Та де там. Спочатку Іван Романов, а невдовзі і капітан двадцять четвертої Арсен Гоць сповна реваншувалися. І Лідії Романюк залишилося лише не програти, аби чемпіонський доробок виявився ще соліднішим — шістнадцять очок. Разом з титулом переможців шахісти ЗОШ №24 вибороли і право захищати честь краю на Всеукраїнських змаганнях школярів.

А на шахістів з третьої школи чекала ще одна неприємна новина. Після невдачі змушені були поступитися другим місцем дружньому квартету з Почаєва, який у завершальному турі «на сухо» обіграв команду з Бучача і набравши тринадцять балів, на очко випередив головних конкурентів у боротьбі за титул віце-чемпіонів.

Організатори турніру — департамент сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту облдержадміністрації, обласні центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» і шахова федерація нагородили лауреатів кубками, медалями і грамотами.

І. ПОДОЛЬСЬКИЙ

Фото О. СЕРЕДИ

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини