Вільне життя

Від Донбасу до Карпат

Наші воїни стримали навалу російських окупантів на Україну, не дали їм просунутися вглиб країни. Путіну довелося забути про свій божевільний проект «Новоросія».

Економічна окупація з боку Росії триває вже давно. Її ніхто навіть не намагається стримати, про неї хіба що зрідка згадують. Наприклад, про те, що в руках росіян левова частка нашої нафтохімічної промисловості. Лисичанський (Луганська область) нафтопереробний завод перебуває в повній власності компанії «Роснафта». Їй же належать і близько півтори сотні автозаправних станцій. Заливаємо бензин в автомобільні баки — зміцнюємо економіку РФ. Захід — санкціями проти Росії за те, що Крим анексувала, на Донбасі розбишакує, а ми їй — економічну підтримку.

Далеко Карпати від кордону з Росією, але й туди добрався її «Лукойл». І володіє на Івано-Франківщині компанією «Карпатнафтохім». Одне слово, від Донбасу до Карпат має бізнес «старший брат». У руках російських підприємців — Миколаївський глиноземний завод, підприємство з видобутку залізної руди «Суха балка», відомий усім «Київстар», цілі мережі ресторанів, туристичні фірми. Така економічна «Новоросія» давно існує в Україні.

Щоправда, тепер російські бізнесмени занепокоєні і війною, і санкціями. На зустрічі з Путіним питали в нього поради: продавати свої підприємства в Україні чи ще ні? Конкретної відповіді не отримали, мовляв, кожен хай вирішує сам. Цілком логічним був би тиск підприємців на знавіснілого президента, вимога припинити війну, адже вона загрожує бізнесові. Але в Росії навряд чи хтось на таке здатен. Ні злиденний люд, ні «грошові мішки» не перестають обожнювати свого «вождя».

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини