Вільне життя

Дитина стихій

У етноцентрі бібліотеки №4 для дорослих Тернополя влаштували майстер-клас від гончаря Руслана Друка. Пан Руслан займається цим ремеслом уже чотири роки, а з ним його дружина, батьки, діти. 

— Глина — це живий матеріал, з яким приємно бавитися і творити з нього. У гончарстві можна передбачити результат, хоча буває по-різному: очікуєш одне, а виходить інакше, — розповідає Руслан Друк. — Гончарні вироби треба виготовляти з любов’ю, спокоєм та втіхою від праці. Створює їх співпраця чотирьох стихій — землі, води, повітря та вогню.

А ще для посуду пан Руслан використовує бджолиний віск — так виходить «живий» посуд.

У бібліотеці пан Руслан розповів про особливості роботи з глиною. Зокрема, відзначив, що цей матеріал потребує делікатного поводження. Для того, щоби стати гончарем, глину треба відчути, вона має подобатися, тоді робота з нею «затягує», інакше нічого із занять не буде, — в цьому майстер неодноразово переконувався, працюючи в Тернопільській школі народних ремесел. Пан Руслан також розповів, що це заняття виявляє психологічні особливості людини.

— Коли хтось сідає за гончарне коло, одразу видно, чи він розкутий, чи «затиснутий» — слідкуючи за рухами, можна створити психологічний портрет, — каже Руслан Друк.

Не дивно, що у бібліотеці майстер-клас викликав ажіотаж. Усім хотілося спробувати свої сили в гончарстві або просто потримати глину в руках. Тож можна лише подякувати етноцентру за цікавий та неординарний захід.

Фото  з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини