Вільне життя

Його любов — легка атлетика

Пригадую, як років п’ять тому з дещо незвичним проханням звернувся завідувач відділом організаційної роботи і кадрів Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Олександр Степанюк. Громадська діяльність у Тернопільській обласній федерації легкої атлетики спонукала його до написання книги про історію розвитку «королеви спорту» в нашому краї — тож запитав, чи не зможу допомогти в редагуванні майбутнього видання. 

Відмовити одному з відомих у минулому бігунів на середні дистанції, який наприкінці сімдесятих років минулого століття під час навчання на факультеті фізичного виховання нинішнього Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка виконав норматив кандидата в майстри спорту, неодноразово брав участь у всеукраїнських і міжнародних змаганнях, звісно ж, не зміг.

І з легкої, так би мовити, руки автора цих рядків Олександр Іванович узявся за працю, всю складність якої, без сумніву, тоді навіть уявити не міг. Утім проведені за вивченням архівних матеріалів, пожовтілих підшивок місцевих газет дні і тижні, сотні телефонних дзвінків і розісланих листів ветеранам «королеви» чи їхнім родичам лише зміцнили його впевненість у необхідності початої справи.

А разом з автором майбутньої книги дізнавався чимало нового і пізнавального також перший її читач. Навіть попри те, що не рік і не два до того доводилося розповідати про змагання легкоатлетів, пишучи на шпальтах рідної газети «історію сучасності». Кому ж, скажімо, було би не цікаво прочитати про те, що мати і тренер уславленої олімпійської чемпіонки в потрійному стрибку Інеси Кравець Зінаїда Мельник у далекому 1961 році закінчила факультет фізичного виховання Кременецького педагогічного інституту і саме в той час стала майстром спорту, щоправда, зі стрибків у висоту. Чи про те, що непоганим бігуном на одне коло свого часу був відомий в області керівник Нестор Миколюк. А єдиним на Тернопільщині майстром спорту з десятиборства майже піввіку залишався Валерій Четвертак, який, на жаль, торік відійшов у вічність.

До того ж захоплення легкою атлетикою, яка уособлює здоровий спосіб життя, просто не може не передаватися з покоління в покоління. Зайве тому підтвердження — спортивні династії Ралло, Семиразів, Кармелюків, Дудів, Чорнот, Стефанишиних.

Одне слово, після виходу в світ чотири роки тому дебютної з книг «Тернопільщина легкоатлетична» Олександр Степанюк під час жартівливої розмови пообіцяв не дослухатися до приємних епітетів на кшталт «унікальний» (хоча і справді такими дослідженнями до нього в інших областях нашої держави ніхто не займався), а відразу ж узятися за продовження роботи. Адже за сім десятиліть від часу зародження навіть сучасної легкої атлетики залишилося чимало забутих чи призабутих сторінок. Одна за одною, нехай і обмеженим накладом, вийшли ще п’ять творів з новими деталями і подробицями та незмінними  таблицями рекордів і кращих досягнень місцевих легкоатлетів в усіх без винятку дисциплінах і вікових групах.

А вінцем напруженої праці стала книга «Легка атлетика Тернопільщини: історичний аспект», презентація якої нещодавно відбулася в читальному залі обласної універсальної наукової бібліотеки. Не взяти в ній участь просто не міг президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул, який перебував у Тернополі у відрядженні як перший заступник міністра молоді і спорту. Адже власноруч написав переднє слово до видання, над виходом у світ якого автор працював не один рік.

Окрім Ігоря Євгеновича, привітали іменинника, висловили переконання, що нова книжка, без сумніву, прислужиться землякам також начальник управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Віктор Мацикур, підопічна тренера Олександра Степанюка, майстер спорту Оксана Ралько, президент обласної федерації легкої атлетики Валерій Єднак, відомий наставник Іван Салук, директор обласної універсальної бібліотеки Василь Вітенко. А сам Олександр Степанюк не забув подякувати за допомогу Федерації легкої атлетики України та обласній фізкультурній організації.

На завершення ж відбулася щира розмова про проблеми «королеви спорту» на Тернопільщині. Загальну думку спортсменів, їхніх наставників, спеціалістів висловив заслужений тренер України Михайло Васірук. Вони будуть щиро вдячні міністру й президентові Всеукраїнської федерації, якщо той посприяє наведенню ладу на бігових доріжках і в легкоатлетичних секторах Тернопільського міського стадіону. Мріяти про масштабну реконструкцію, яку нещодавно здійснили в Луцьку, звісно ж, не доводиться. Але хоча би постелити нові сучасні доріжки на єдиній у краї арені, де змагаються легкоатлети, вкрай потрібно.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини