Вільне життя

Кавалок Європи в жолудку

Обікрали рік тому сусіда. Напали знайомі хлопці посеред білого дня, коли всі вдома були. Пов’язали, писки кляпами позатикали. Перевернули догори дном хату, позабирали всьо, що можна недешево збути, та й дали дьору, навіть пес не гавкнув.

Подав хлоп на міліцію всіх, кого видів, бо ж знав злодіїв. Ото вже рік тягають сусіда по судах. Бо злодії собі знайшли побрехальників, які кажуть, же ті невинуваті. А ще була інша оказія в селі: побили бідного Івана багаті синочки місцевого олігархика. То дядько мало в лікарні не відійшов на той світ. І всі люди виділи, хто бив і як бив. А довести ніц не змогли. Поки міліція приїхала за тиждень, поки взялися слідчі водитися, то вже термін давності вийшов. І так хлоп-бідака ніц не довів.

То я до чого веду. Згадавім си, же як борзо наші «хоронителі» зрухалися, коли почалися євромайдани по Україні. Я сі дивую і не годен надивувати. Суди навіть по ночах засідали. Так судили, аж тріски летіли. Ще не вистигло чорнило на чиїсь заяві в міліцію, як нібито винуватцю вирок нашкрябали на роки й роки. А що приписують — то сміх крізь сльози рветься. Чи наші судді сліпі від роду, а чи їм влада туману в очі напустила, но диву даєшся. Як міг хлоп із голими руками напасти на штирох «беркутівців», озброєних до зубів: і палицями, і пістолетами, і щитами, і касками, а що ще в них за причандалля є, то навіть не годен перелічити. І от, напав хлоп і всіх штирох збив на квасне ябко. Або таке: пішли люди під адміністрацію мітингувати, а їм вже шиють, же вони захоплювали будинок влади і чинили переворот державний. Наші суди на місці не годні розібратися, де біле, а де чорне. Добре, хоть світ нас підтримує і навіть приїжджають люди з-за границі на Майдан мітингувати. Для гостей і для наших, українців, маю рецепта празького торта від пані Лариси Чорної із Шилів Лановецького району. Такий собі кавалок Європи в жолудку.

Збиваєте штири яйця зо двома шклянками цукру, вливаєте шклянку сметани, попередньо розчинивши в ній по чайній лижці поташу й амоняку, та всипаєте дві столові лижки какао. Вимішуєте то всьо з трьома шклянками муки. Ділите на дві паланиці, печете, перевіряючи готовність сірничком. Тоди рихтуєте масу: по шклянці молока й цукру ляєте до банячка, вибиваєте їдне яйце і сипете дві лижки муки. Варите до загустіння. Тоди паланиці остиглі перемащуєте визимнілою масою, по ній трете їдне сире ябко на дрібній тертці, зверха посипаєте корицею.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини