Вільне життя

Коли на рідні стіни годі сподіватися

Майже місячна перерва між першим і другим турами фінального етапу чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд, вочевидь, не пішла на користь підопічним Андрія Романовича з тернопільської «Галичанки-ТНЕУ-Вікнарьов». У Запоріжжі, де цього разу «схрестив зброю» квартет кращих вітчизняних колективів, наші землячки до чотирьох набраних на своєму майданчику очок не зуміли додати жодного. 

Єдине, на що спромоглися, виграти одну партію в «Сєверодончанки», перемога над якою в Тернополі стала ледве не головною сенсацією стартового відрізку вирішального турніру. Та і цього локального успіху, на думку присутніх у залі, вдалося досягти передусім через деяку розслабленість суперниць по той бік сітки. Переможниці першого етапу чемпіонату впевнено переважали тернополянок у всіх компонентах волейбольного мистецтва, без надміру зусиль завершивши на свою користь дві партії — 25:17, 25:16. За схожим сценарієм розгорталася і третя, в якій «Сєверодончанка» вела 20:15, пізніше — 24:22. Однак, не реалізувавши три матчболи,  дозволила «Галичанці» уникнути трьох підряд поразок з «сухим» рахунком.

Зрештою, не схильний розділити думку тих, хто ледве не наукові праці готовий писати про «незрозумілу» логіку жіночого волейболу. Все, мабуть, значно простіше. На якусь мить підопічні Гарія Єгіазарова знизили до себе вимоги — за це і поплатилися. Отримавши ж під час перерви між сетами прочуханки від наставника, в четвертому вже впевнено записали до свого активу перші на фінальному етапі три очки, здобуті не як бонуси, а за заслужену перемогу — 25:21 і 3:1 — у матчі.

Натомість минулої п’ятниці, 15 квітня, під час зустрічі з господарками майданчика із запорізької «Орбіти», і сьогодні, 17 квітня, коли «Галичанка» зустрілася з южненським «Хіміком», досвідчені наставники обох команд-лідерів, заслужені тренери України Ігор Філіштинський і Сергій Голотов навряд чи мали принципові претензії до своїх підопічних. Значну перевагу як «Орбіти» (25:12, 25:22, 25:10), так і «Хіміка» (25:13, 26:24, 25:11) над тернополянками було видно, так би мовити, неозброєним оком.

Тож на матчі третього туру, які відбудуться наступних п’ятниці-неділі, 22—24 квітня, в Южному на Одещині, аутсайдером вирушить саме «Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов» — чотири очки після шести проведених поєдинків. Натомість “Сєверодончанка”, здолавши сьогодні в чотирьох партіях ще й господарок майданчика, вже випереджає “Галичанку” на п”ять пунктів. А лідерами, як і після першого туру, залишаються волейболістки “Хіміка” – п”ятнадцять очок. На одне більше від “Орбіти”, яка обігравши перед тим “Галичанку” і “Хімік”, звісно ж, була не проти очолити турнірну таблицю. Не склалося.

Фото з вільних джерел   

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини