Вільне життя

Коломієць, якого тримають в СІЗО з прибічниками “ДНР/ЛНР”, заявляє про загрозу життю

Учасник “Євромайдану” Андрій Коломієць перебуває в СІЗО Сімферополя в одній камері з прихильниками так званих “ЛНР/ДНР” та відчуває тиск від своїх сусідів по камері через національність, віросповідання і свою громадянську позицію. 

Про це Кримськії правозахисній групі стало відомо під час судового засідання, на якому адвокат Коломійця повідомив судді Київського районного суду Сімферополя Білоусову про такий тиск на підзахисного.

Захисник на суді повідомив, що, за словами Коломійця, разом з ним в одній камері в СІЗО Сімферополя перебувають двоє осіб, імовірно, прихильники “ДНР/ЛНР”.

Як повідомив Андрій Коломієць, один з них – житель Севастополя, воював проти України на боці самопроголошеної “ЛНР”.

Коломієць розповів своєму адвокатові, що співкамерники ненавидять його як “українця, опозиційно налаштованого до режиму Януковича”. Його ображають, провокують на сварки, принижують і погрожують фізичною розправою.

Решту співкамерників учасники самопроголошених республік налаштовують проти українця. Тому інші ув’язнені ставляться до нього швидше вороже, ніж нейтрально.

Адвокат вказав суду, що “здоров’я Андрія Коломійця ослаблене перебуванням під вартою понад 10 місяців. Тому загрози від співкамерників Коломієць оцінює як реальні”.

Адвокат зазначив, що “зазначені обставини утримання А.В. Коломійця під вартою є фактично тортурами”.

Захисник українця також повідомив суду, що в камері, розрахованій на 6 осіб, постійно перебуває не менше 10-ти, іноді їх кількість збільшується ще на кілька осіб.

Як відомо, Андрія Коломійця, жителя Київської області, 1993 року народження звинувачують нібито в замаху на вбивство двох колишніх співробітників “Беркута” під час Майдану в Києві.

Йому закидають кілька статей КК РФ: ст. 105 КК РФ – вбивство двох і більше осіб (незавершене), ст. 228 – зберігання наркотичних засобів, ст. 30 – замах на злочин.

В цілому, Андрію Коломійцю може загрожувати до 20 років позбавлення волі.

30 березня на судовому засіданні адвокат вказав суду на застосування тортур до Коломійця після затримання, а також вказав на факти, які свідчать про фальсифікації в цій справі.

Свідок з боку захисту також вказувала на те, що у Коломійця були сліди тортур на тілі.

Андрій Коломієць заявив суду, що російські спецслужби катували його електричним струмом і душили.

Фото з вільних джерел

Джерело: Українська правда

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини