Вільне життя

Маріуполь на межі

Цими днями у Бережанському краєзнавчому музеї в рамках мистецького проекту «У нас єдина доля — ім’я їй Україна» відкрили виставку «Маріуполь на межі».

На експозиції представлені роботи художниць Олени Украінцевої та Ганни Торкаєнко, які живуть і творять в Маріуполі. У спробі передати відчуття жителів прифронтової зони, показати погляд зсередини, вони обійшли безліч місць, які змінилися з початком бойових дій.

Це не фоторепортаж. Це художнє переосмислення навколишньої дійсності, засноване на особистому спілкуванні з жителями міста і солдатами, які перебувають на передовій, спроба передати їхні емоції, сподівання, надії, характер. Ця розповідь про місто, яке вже рік як на межі. На межі світу і війни, спокійного життя і військових дій.

Вперше виставку показали в Ужгороді, потім її приймав Івано-Франківськ.

Ганна Торкаєнко – педагог і художник з Донецька. Ось уже більше року живе і працює в Маріуполі. Олена Украінцева – народилася, виросла і живе в Маріуполі. Як сказав військовий фотограф Руслан, одна правда — почута в новинах, інша — побачена самому.

На виставці виступили директор музею Надія Голод, куратор проекту художник з Івано-Франківська Петро Грицюк, учасник бойових дій на сході України Олег Поливко, заступник директора музею з наукової роботи Микола Проців, він зачитав новелки поета Геннадія Мороза – бережанця, який живе в Маріуполі, начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму Олександр Коковін, Алла Соколовська (БМГО «Рідне місто») та інші.

Художні номери виконали вихованці Жуківської державної музичної школи Христина Крамар і Наталя Атаманчук під керівництвом Олесі та Дмитра Загородніх та директора школи Любові Гурко). Вела дійство авторка цих рядків.

Наталія БОЙКО,
зберігач фондів краєзнавчого музею.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини