Вільне життя

НАБУ не розслідуватиме “панамські офшори” президента

Національне антикорупційне бюро заявляє, що не має повноважень розпочинати розслідування щодо можливих офшорних активів президента. Щоправда, в Антикорупційному бюро запевнили, що вивчать інформацію щодо інших осіб, згаданих у “панамських документах”.

У зв’язку із зверненнями ЗМІ щодо оприлюднення масштабного журналістського розслідування щодо офшорних рахунків, які, начебто оформив український президент, а також низка інших відомих українців, Національне антикорупційне бюро роз’яснило, що “чинний Президент України не є підслідною НАБУ особою”, а відтак, “бюро не має повноважень розпочинати щодо нього досудове розслідування”.

“Відповідно до Закону України “Про Національне антикорупційне бюро України” та Кримінального процесуального Кодексу, підслідними Бюро є вищі посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема Президент України, повноваження якого припинено. Наголошуємо, що, відповідно до законодавства, чинний Президент України не є підслідною НАБУ особою і Бюро не має повноважень розпочинати щодо нього досудове розслідування”, – йдеться у повідомленні НАБУ.

У повідомленні також уточнюється, що “стосовно інших осіб, згаданих у матеріалах ЗМІ, наразі проводиться аналітична робота з метою встановлення підстав для проведення досудового розслідування”.

Джерело: ВВС Україна

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини