Вільне життя

Найбільше село Тернопільщини очолює жінка

Надія Іванівна Котуза — перша жінка на посаді сільського голови Білої Чортківського району. Проте у своєму статусі почувається комфортно. Жартує, що має м’який характер, але старається бути жорсткішою — бо треба інколи й «твердої руки».

Білівська сільрада видає свій часопис-щоквартальник. У ньому я прочитала звернення нового сільського голови: пані Надія дякує всім, хто дбає про розвиток села, підтримує чистоту. Пише, що готова до діалогу з односельчанами, намагається бути відкритою в прийнятті рішень. І справді, будь-яку інформацію про роботу сільради можна прочитати на сайті цієї установи. А ми тим часом познайомимося ближче з очільницею найбільшого села області.

— Пані Надіє, ваш попередник Володимир Шматько нині мер Чорткова. Як вам працюється після нього?

— Попередній голова зробив дуже багато для Білої. Я тоді працювала секретарем сільради і знаю, як це все відбувалося. Наприклад, він провів вуличне освітлення на багатьох вулицях. А ми їх маємо тридцять дев’ять. Тепер залишилося освітити вулиці Кут, Худибину, Теребіж, Гевки і частину Нової Штокалівки.

— А на дорожнє покриття не скаржитесь?

— Маємо вулиці з проблемними дорогами. Вони потребують ремонту — принаймні ямкового. Тепер ми безплатно отримали відсів щебеню для підсипки доріг. Загалом триста тонн. Звозити його до села допомагає білівське підприємство «Нива-Біла»: воно дало вантажний транспорт. Цього щебеню має вистачити на ямковий ремонт. На вулицю Лісок завезли вже три машини, стільки ж — на Пліщука, одну — на Залужжя, дві на Нову Штокалівку. Ще одну плануємо висипати на вулицю Карпину.

— Значить, робота кипить. Цікаво, а яке ваше ставлення до місцевих реформ? Чи підуть вони на користь Білій?

— До місцевих реформ ставлюся загалом позитивно. Ці зміни мали би принести щось краще. Знаю, що ті громади, котрі вже об’єдналися, побачили в цьому позитив — мають тепер більші надходження до сільських бюджетів, можуть більше зробити… А в Білій ми плануємо об’єднання з містом Чортковом. Торік наша громада подавала таку пропозицію, але отримала відмову. Наразі від Чортківської міської ради письмових пропозицій не надходило. Поки що ситуація невизначена… Хоча в нас так історично склалося, що ми найбільше наближені саме до міста. Навіть діти з тих вулиць, що біля Чорткова, ходять до міської школи. Але в білівській школі також добрі умови. Тепер там навчається 207 учнів. Найближчим часом на сесії районної ради нам мають виділити 182 тисячі гривень на заміну шкільних вікон.

— У «Білівському часописі» я прочитала, що в лютому у вас відремонтували ФАП. Найближчим часом плануються ще якісь ремонти?

— У сільському будинку культури тепер триває ремонт танцювального класу. Але найгострішою проблемою є стан самого будинку культури. Він потребує капітального ремонту і вкладень великих грошей. Наша сільрада наразі немає такої можливості. А в інших справах громаді дуже допомагають приватні підприємці. Найбільшими спонсорами села є товариство з обмеженою відповідальністю «Нива-Біла», ПАП «Дзвін», які орендували земельні частки (паї) селян, підприємці села, районний депутат від Білої Михайло Демкович.

— А нині про що мріє білівський сільський голова?

— Про що мрію?.. Звичайно, хотілось би, щоб у селі все було якнайкраще. Щоби Біла наповнювалася дитячими голосами, щоби в кожній оселі панували мир і достаток… Ставлю перед собою ціль зробити якнайбільше добра для своєї громади.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини