Вільне життя

Наймолодша парафія у Чорткові

Є в Чорткові навпроти автовокзалу місцина із вкрай звивистою вулицею, чергуванням стрімких підйомів і спусків, що врешті закінчуються узвишшям із сосновим лісочком. Цей окремий район звався колись у народі «Калічівкою», а нині злився з містом.

tserkva 2Тут, у провулку Копичинецької, 5, якраз на узвишші, стоїть церква Преображення Господа Ісуса Христа (УГКЦ). Її парафія — наймолодша в районному центрі. Співслужитель храму, отець Захарій Слободян (на фото) розповідає, що їхню святиню звели 2007 року.

«Ми тут є наймолодшою греко-католицькою громадою, — каже отець Захарій. — У Чорткові є римо-католики, три православні громади і шість греко-католицьких. Наша громада утворена найпізніше. Щодня правимо дві Святі літургії: зранку о восьмій, а ввечері — о сімнадцятій». При церкві мешкають отці-василіани, тому монаше правило зобов’язує їх до певного розпорядку дня, відправ і молитов. Поруч із церквою зводять монастир.

На дворі, праворуч храму, звертаю увагу на скульптуру Богородиці на кованому «балкончику». Отець Захарій пояснює, що то фігура Фатімської Матері Божої з дітьми-пастушками, яким Вона явилася. «Це пожертва від португальських заробітчан. Щодня у травні ми молимося тут, біля неї, прославляємо Матір Божу. Бо є таке набожество, як маївки, від слова «май» — церковнослов’янської назви травня».

Із моменту заснування громади настоятелями тут були отці Роман Шелепко, Андрій Лемчук, Йосафат Вороцянка, Анастасій Панькевич. Нині настоятелем є отець Венедикт Деркач.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини