Вільне життя

На Кіпрі Іванко Карюк, здається, ще не був

Не засумували ще, шановні вболівальники спорту, за свіжими новинами від «королеви» того ж таки спорту. Тоді вас, без сумніву, зацікавить новина про те, що незаперечний донедавна фаворит всеукраїнських юнацьких стартів серед штовхальників ядра Іван Карюк з переходом до вікової категорії юніорів значно розширив власні уподобання. 

Одне слово, після того, як рідний дідусь і наставник, відомий не тільки на Тернопільщині ветеран-фахівець із Бучача, давній прихильник обласного сільського товариства «Колос» Іван Васильович Чуба (не варто навіть задумуватися над тим, на честь кого донька Ірина, теж до речі, багаторазова переможниця і призерка всеукраїнських змагань, разом із чоловіком Володимиром, назвали свого часу «малюка», зважаючи на богатирську статуру Іванка у 18-річному віці), для якого внук на все життя залишиться малюком, віддав того, «на науку» до Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка під опіку заслуженого тренера України Михайла Васірука, наш герой, опинившись без повсякденної опіки рідних, негайно вирішив, що з виходом «у світ» не варто зволікати.

Саме тому, вочевидь, а не інакше, перед першою літньою сесією у рідному тепер виші юний талант «королеви» сказав сам собі: негоже багаторазовому чемпіону України, який торік уже побував на світовій першості в екзотичній Колумбії, зволікати з мандрівкою до надзвичайно милого співвітчизникам-багатіям Кіпру. Не зупинили богатиря навіть прийдешні Великодні свята. Як сказав, що хочу побувати на Кіпрі, то вже наступної після Великодного вівторка середи буде в аеропорту «Бориспіль», аби разом з ровесниками по збірній юніорів України вилетіти до Нікосії на матчеву зустріч легкоатлетів Кіпру, Ізраїлю, Румунії та України.

P1300144

Ніхто, звісно ж, не дасть гарантії, що Іван Карюк стане кращим у суперечці з атлетами інших трьох країн. Але, як полюбляє казати досвідчений футбольний тренер Мирон Маркевич, «то таке». Перемогти бучацького «малюка» Іванка зможе лиш той, кому під час змагань, які розпочнуться наступної суботи, 7 травня, виявиться до снаги перевершити вже підкорений онуком Івана Чуби кваліфікаційний норматив для участі в чемпіонаті світу серед юніорів — 18 метрів 32 сантиметри. І то ще не факт. Адже філософія талановитого вихованця легкої атлетики Тернопільщини, причому не менш експресивного за рідного дідуся, в неповні двадцять років полягає передусім не в холодному розрахунку, а в бажанні з кожним наступним стартом покращувати власні результати. Нехай і металева 6-кілограмова куля юніорів важча за юнацьку на один кілограм.

Не вірите? Тоді запитайте у відповідального секретаря федерації легкої атлетики Тернопільської області Леоніда Дахновського. Саме йому, а не кому іншому, довелося торік супроводжувати Івана Карюка під час найпрестижніших всеукраїнських змагань. Куди ж було подітися, коли Іван Васильович «вічно» не задоволений результатами внука, а Леонід Володимирович — навпаки, ледве не після кожної спроби готовий «гладити» талановитого юного майстра по голові. Добре, що хоч Михайло Степанович Васірук з одних крайнощів не впадає в інші. Не зволікаючи, розповідає своєму новому підопічному, за що його варто похвалити, а за що — без зволікань покритикувати.

На фото: у своїй перемозі Іван КАРЮК не сумнівається; …але свого дідуся Івана Васильовича ЧУБУ «на голову» не переріс — хіба на півголови.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини