Вільне життя

На які пільги маю право?

Ми з дружиною маємо пільги, але пільгами користуюся тільки я. Сільський голова сказав, що нам забагато двох пільг в одну хату. Прошу мені відповісти, чи має право на пільги моя дружина?
І ще одне запитання: як нараховують стаж? Якщо після 80 років оформлено двох осіб на обхід одному членові сім’ї — йде стаж один рік чи два роки за обох? Мені 85 років, а дружині — 84.
М. ПАРУБОЧИЙ. с. Гончарівка Монастириського району.

На запитання, що стосується пільг, відповіли спеціалісти управління соціального захисту населення Монастириської райдержадміністрації.

Шановний п. Парубочий, ваша сім’я складається із двох осіб учасників війни та внука — інваліда війни ІІІ групи. В цьому разі пріоритетною пільгою в сім’ї є пільга внука як інваліда війни ІІІ групи, котрий, згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», користується 100% знижкою на оплату житлово-комунальних послуг. Ваша пільга й пільга дружини як учасників війни, згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», — 50% — додається відповідно до норм чинного законодавства.

Ваша сім’я має право, враховуючи опалювальну площу будинку, на 324,61 куб. м газу на місяць, у т. ч:

  • на опалення 252 куб. м — 100% знижка + 45,61 куб. м — 50% знижка;
  • на плиту 9 куб. м — 100% знижка + 18 куб. м — 50% знижка;
  • на електроенергію 150 кВт/год — 100% знижка.

На друге запитання відповів директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації В. Боярський.

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до п. 14 ст. 11 цього закону загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючі працездатні особи, котрі доглядають за інвалідом І групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Постановою Кабінету міністрів України від 26 липня 1996 р. №832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» визначено, що щомісячні компенсаційні виплати установлюються непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом I групи, а також за престарілим, котрий досяг 80-річного віку. В разі здійснення догляду за кількома особами компенсаційні виплати призначаються лише по догляду за однією особою на вибір.

При зарахуванні до страхового стажу періоду догляду за інвалідом І групи та престарілим, який досяг 80-річного віку, до управління Пенсійного фонду України надається довідка управління соціального захисту населення, яка підтверджує отримання щомісячної компенсаційної виплати, за яку сплачені страхові внески.

Отже, страховий стаж за період догляду за двома особами, що досягли 80-річного віку, при призначенні пенсії враховується в одинарному розмірі.

Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Новини

Підписка на новини