Вільне життя

Не тільки в Бережанах пам’ятають побратима

Уже вп’яте в Бережанах відбувся Всеукраїнський турнір з шашок-64 пам’яті колишнього головного художника місцевого склозаводу, відданого прихильника древньої гри Василя Іванишина. Завдяки Федерації шашок України ці змагання стали одними з найпрестижніших у нашій державі. 

Адже протягом чотирьох днів у конференц-залі Бережанського агротехнічного інституту, який нині є відокремленим підрозділом Національного університету біоресурсів і природокористування України, свою бачення філософії улюбленої гри продемонстрували три з половиною десятки відданих прихильників шашок із Києва, Рівненської, Львівської, Дніпропетровської, Миколаївської, Чернівецької і Тернопільської областей, серед яких аж дев’ять майстрів спорту, чотири — кандидати в майстри і шістнадцять — першорозрядників. І, головне, володар найвищого рейтингу серед вітчизняних шашкістів (2676 балів) — Євген Івашко з Дніпропетровська.

Зайве, мабуть, казати, що такий представницький турнір, проведений до того ж під егідою національної федерації, апріорі не міг бути відкритим. Тож напередодні старту відбувся цілком природний розподіл за рейтинговими показниками на три категорії (майстри; кандидати і першорозрядники; всі інші), за підсумками протистояння в яких у двох перших учасники мали можливість підвищити особисте спортивне звання. Бажаючі, без сумніву, знайшлися: норматив майстра спорту виконали Іван Славин із Львівщини і наш земляк, багаторазовий переможець сільських спортивних ігор Тернопільщини Тарас Турчин з Ласківців Теребовлянського району.

Та, як і в кожній партії гри в шашки, де без успішного дебюту годі розраховувати на перемогу, повернімося до початку змагань. На урочистому відкритті турніру успіхів учасникам щиро побажали головний їх організатор Андрій Слободний, заступник директора агротехнічного інституту Михайло Русиняк, заступник міського голови Бережан Олег Захарків, голова міської громадської організації «Рідне місто» Алла Соколовська, вчений секретар Державного історико-архітектурного заповідника в Бережанах Надія Волинець, заступник директора краєзнавчого музею Микола Проців і віце-президент Федерації шашок України, головний суддя турніру, арбітр національної категорії Іван Ільницький зі Львова. Саме організації, які представляли виступаючі, так само, як і відділ освіти, молоді і спорту міської ради, посприяли успішному проведенню змагань.

Далі — про підсумки. В турнірі аматорів суперечка дев’яти претендентів на перемогу завершилася звитягою Ореста Пелехати з Теребовлянщини. Компанію на п’єдесталі йому склали двоє місцевих шашкістів — Володимир Дуткевич з Курянів і Сергій Корчик з районного центру. Баталії шістнадцяти претендентів на перемогу в турнірі «Б» завершилися тріумфом однієї з трьох жінок, які взяли участь у змаганнях, — майстра спорту Зоряни Анісімової з Львівщини. Її земляк, учасник АТО Юрій Кунець виборов друге місце. А третє розділили двоє наших земляків — кандидат у майстри Ростислав Шумський з Тернополя і Віктор Юзюк із Збаражчини.

Нарешті найпрестижніший з турнірів очікувано приніс перемогу Євгенові Івашку з Дніпропетровська. Другим фінішував кандидат у майстри Іван Славич із Львівщини, третім — майстер спорту Юрій Тимофєєв з Києва. А в бліц-турнірі, який проходив з шестихвилинним контролем часу, головний приз завоював Микола Чижевський з Чернівців. Другу суму очок набрав бережанець, кандидат у майстри Андрій Слободний, третю — головний суддя змагань Іван Ільницький зі Львова.

Всі учасники змагань були в захопленні від високого рівня організації турніру, чудової екскурсії містом з відвіданням місцевих пам’яток архітектури, організованої краєзнавчим музеєм. Кожен отримав на згадку пам’ятні сувеніри з краєвидами древніх Бережан. Переможці і призери головного турніру категорії «А» нагороджені грамотами, медалями і пам’ятними призами. А лауреати двох інших — грамотами і пам’ятними призами.

Організатори турніру висловлюють щиру подяку Олександрові Левчуку (ДЛМГ), Андрієві Бевсюку (ГО «Навігатор»), приватним підприємцям Василеві Коліснику, Людмилі Слободній, Остапові Білику, Ростиславові Мужанову, Володимирові Гичці, Тарасові Крілю, Мар’яну Безкоровайному за надану фінансову та технічну підтримку.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини