Вільне життя

НОВИНИ СТАЛИ ВІДОМІ НАСЛІДКИ ДРУГОЇ ПОТУЖНОЇ ХВИЛІ ЗЕМЛЕТРУСІВ У ЯПОНІЇ

З центральної лікарні Кумамото довелося посеред ночі евакуювати близько 500 пацієнтів. Неподалік міста Масікі прокинувся вулкан Асо.  

Щонайменше 19 людей загинули під час другої хвилі землетрусів у Японії, повідомляє Associated Press.

Поштовхи – там же, епіцентр – за один кілометр від міста Кумамото, дуже близько до поверхні, на глибині лише 10 км.

Потужність поштовхів посилилася. Сейсмологи визначили магнітуду як 7 і 3. Невідома кількість людей – опинилися під завалами. Поліція отримала понад 4 сотні викликів із повідомленнями про завалених людей. У містечку Мінамі-Асо осіла будівля університетського гуртожитку. Весь перший поверх – перетворився на уламки. Скільки там було людей – ще невідомо.  З центральної лікарні Кумамото довелося посеред ночі евакуювати 5 сотень пацієнтів. У регіоні понад 200 тис. будинків знеструмлені, водопостачання також відключили. Відреагувала на землетрус навіть природа. Неподалік міста Масікі прокинувся вулкан Асо.

Очевидець подій розповів: “Тієї ночі я залишалася в спортзалі. Учора ми теж там ночували, я вже засинала, коли стався новий землетрус. Він пошкодив будівлю школи і самого спортзалу, тож десь від першої години ночі я тут”.

“Поштовхи продовжуються, тож я навіть не можу почати думати про те, що буде далі”, – сказав один із місцевих мешканців.

Сідзо Абе, прем’єр-міністр Японії, наголосив: “Я наказав різко збільшити кількість військ самооборони та інших рятувальних груп, щоби ефективніше проводити роботи з подолання наслідків стихійного лиха. Усі державні службовці зобов’язані вчасно й точно повідомляти про ситуацію та можливі нові поштовхи, щоби заспокоїти людей та за потреби евакуювати до безпечного місця”.

 Фото з вільних джерел

Джерело: 5

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини