Вільне життя

Обійми — ще не все

Добра в Україні не буде доти, доки не восторжествує правда та історична справедливість. Історію творить народ, але наш народ байдужий до своєї історії — і тому вона в нас дуже перекручена. Та й казати правду навіть у наш час стало небезпечно. Тоді подумаймо, хто поважає ту націю, яка сама себе не поважає. Ми дуже багато, особливо наша влада, придивляємося до світу, але ні на йоту не стаємо добрішими. 

У такий складний час нас використовують наші вороги. Всі ті реформи, що ведуть нібито в Європу, насправді не дають нам дихати. В частини українського народу побутує думка: «Мені однаково, хто буде президентом і до якої церкви ходити». Крім війни з Росією, в нас ще може бути війна на релігійному грунті. Битися будуть не за Бога, а за гроші.

13 березня на проповіді про А. Шептицького в архікатедральному соборі УГКЦ м. Тернополя владика Василій наголосив, що «правдивою в Україні є та церква, що в сопричасті з Римом». Московський патріарх Кирило каже, що Українська православна церква Київського патріархату не є канонічною. Я не хочу дорікати священикам, їх треба просто розуміти, але народ мовчить. Згадаймо історію: православ’я в Росію пішло з України, а не навпаки. Згадаймо, якою була церква на наших землях до 1596 року. Всі ми так шануємо Т. Г. Шевченка, але відійшли далеко від його заповітів. Чому частина українців з такою ненавистю ставиться до церкви, в якій Олексій Базаринський хрестив нашого генія і пророка Т. Г. Шевченка? Священики служать спільні панахиди і цілуються на людях, але в своїх церквах говорять кожен про своє. То де ж те справжнє єднання, яке усі декларують?

Юда поцілунком продав Христа. А що насправді означали обійми й поцілунки папи Франциска на Кубі з кадебістом Кирилом? Чому святійший не вимолив у кадебіста, щоб той звільнив Надію Савченко? Кажуть, що Папа Римський — намісник Бога на землі, а скільки їх вже було? Греко-католицька церква вийшла з підпілля, а православна Київського патріархату терпить утиски. Ще на зорі Київської Русі древні греки схарактеризували наш народ так: «Схильний до влади і міжусобиць». Минули тисячоліття, а цієї вади ми так і не позбулися.

Нарікаємо, що погано живеться, а причина в тому злополучному «все одно». Янукович хотів завести нас в «рускій мір», а про що домовилися Франциск з Кирилом, покаже час. Можна здогадуватися, що кадебіст просив поради, як зберегти московську церкву в Україні.

Ганна КОК

с. Божиків Бережанського району

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини