Вільне життя

Опозиціонери у Нідерландах хочуть скасувати асоціацію Україна-ЄС

Опозиціонери сподіваються і на підтримку коаліції в голосуванні за скасування угоди.  У Нідерландах парламент завтра, 19 квітня, проведе голосування щодо скасування ратифікації угоди про асоціацію України з ЄС. Про це пише “ТАСС”.

Проведення голосування ініціювала Соціалістична партія Нідерландів. Як зазначає видання, пропозицію голосувати за скасування асоціації Україна-ЄС, за попередніми даними, підтримує опозиція у головному законотворчому органі. Пропозицію було направлено ще минулої середи.

Депутат від Соціалістичної партії Гаррі ван Боммел заявив, що пропозицію підписали десять опозиційних сил у парламенті. Поміж тим, він припустив, що за скасування ратифікації можуть проголосувати і депутати із коаліції, а саме Партії праці. Загалом із 150 депутатів у голландському парламенті – 74 – опозиціонери.

“І тоді уряд буде зобов’язаний відмовитися від ратифікації. В іншому випадку це буде образа парламенту”, – заявив він.
У виданні зазначають, що невдоволення опозиційних сил зумовлено тим, що згідно із ст. 11 закону про консультативні референдуми, уряд країни повинен якнайскоріше, після оголошення результатів голосування, подати пропозиції щодо відкликання або прийняття закону.

При цьому, нідерландські опозиціонери наголошують, що прем’єр-міністр країни Марк Рютте повідомив, що уряд не хоче скасовувати ратифікацію, а планує провести консультації з європейськими партнерами та внести зміни в документ. А це означатиє, що рішення буде прийнято через кілька місяців.

Нагадаємо, виборча рада Нідерландів оприлюднила офіційні результати консультативного референдуму, який відбувся 6 квітня, щодо Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом в Гаазі у міжнародному прес-центрі Nieuwspoort, Згідно з даними, явка становила 32,28%, проти проголосували 61%, за – 38,21%.

Фото з вільних джерел

Джерело: ТСН

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини